טיפולי הסרת שיער בלייזר לצמיתות הם השוס הגדול של עולם האסתטיקה בתחום הסרת שיער. הטכנולוגיה המתקדמת, מהירת הטיפול ויעילות המוכחת וללא כל תופעות לוואי, דוחקים הצידה שיטות הסרת שיער קונבנציונליות יותר שלא מבטיחות הצלחה בסדר גודל כזה. הפרסומים מבטיחים הסרת שיער לצמיתות. יש כזה דבר או שמא הכוונה היא לטווח ארוך?

הסרת שיער בלייזר לצמיתות – האם חלקים לתמיד?

כשענף האסתטיקה והקוסמטיקה הרפואית חשף בשנות התשעים של המאה העשרים את טכנולוגיית הלייזר להסרת שיער, הוא הציג אותה כשיטה חדשנית ומתקדמת. לא רק זאת, ההבטחה היתה הסרת שיער בלייזר לצמיתות. אין חלום רטוב יתר בקרב גברים ונשים שמבקשים לעצמם גוף נטול שיער מאשר הבטחה שכזו, ורבים ישמחו להשקיע זמן, כסף ואפילו כאב, רק כדי לדעת ששיער הגוף לא יצמח בשנית, חופשיים משעבוד הורדת שערות עודפות וסוררות, חלקים לתמיד.

הסרת שיער בלייזר

למעשה, אחרי מספר תביעות משפטיות שהוגשו למספר מכוני לייזר שהשתמשו בפרסומים במונח “הסרת שיער לצמיתות” על ידי מטופלים מאוכזבים, אסר משרד הבריאות להבטיח הסרה לצמיתות. במקום זאת משתמשים היום מכוני הלייזר באמירות כמו דילול השיער לצמיתות או תוצאות חלקות לטווח ארוך.

שיטת הלייזר נשענת על טכניקה של גלי אור שמומרים לחום. גל אור זה משודר היישר על אזור הטיפול, מחמם את השערה לכל אורכה עד שהוא חודר את האפידרמיס בדרכו אל הדרמיס- שכבת העור התחתונה, שם מצוי שורש השערה שמחובר לכלי דם שבעצם מזינים אותו ואחראים לגידול שערה. החום העוצמתי משמיד את זקיק השערה וחשוב מכך, הוא מנתק את הקשר בין אותו זקיק לכלי הדם. ברגע שהפעולה מתבצעת ולזקיק אין מקור שמזין אותו, הוא לא יוכל להצמיח יותר שיער. על פניו עושה רושם שעם תהליך כזה אכן, לא יצמח יותר שיער לעולם. אולם בפועל כן תיתכן צמיחה מחודשת של השיער.

השאלה היא רק באיזו כמות ומתי תתרחש הצמיחה בשנית.

אז לכמה זמן מחזיק הטיפול?

הסרת שיער לצמיתות הוא אולי לא המינוח הנכון אולם הוא מאד קרוב לזה. ראשית, יש לקחת בחשבון פרמטרים אינדיבידואליים שמשפיעים על כל מטופל במידה שונה. למשל, צפיפות השיער, עוביו ומשתנים כמו גוון העור והשיער. הטיפולים המוצלחים ביותר יהיו על מטופלים שגוון עורם בהיר וגוון שערם כהה. הלייזר שמזהה את פיגמנט השערה, יעשה עבודה טובה יותר על שיער כהה וצפוף, בעוד שבשיער דק ופלומתי, עלול השיער להשרף עוד לפני שגל האור הגיע לשורש השערה, כך שהוא לא יושמד. כמו כן, אזור הטיפול אף הוא משפיע על הצלחתו. אזורים כמו בתי שחי, מפשעות ושוקיים הם בעלי אחוזי ההצלחה הגבוהים ביותר. טיפולים באזורים אלו יבטיחו אזור חלק למשך שנים רבות. לעומתם, באזורים כמו פנים למשל, המושפעות משינויים הורמונליים, עשויה להיות צמיחה מחודשת לאחר זמן מה.

גם גיל המטופל והאיזון ההורמונאלי בגופו משפיעים על הצלחת הטיפול, וכמובן ששיטת הטיפול והמכשור המתאים ביותר למטופל. לכן, כדי להגיע לתוצאות האופטימליות, מומלץ לשלב בין כמה מכשירים.

מסקנות ותובנות

בסופו של יום מציעים טיפולי לייזר להסרת שיער אזורי גוף חלקים שנשמרים כך לטווח ארוך מאד, כלומר מספר שנים. בחלק מאזורי הטיפול, גם אם יש צמיחת שיער מחדשת, היא תהיה כבר דלילה יותר מאשר היתה במקור, כך שגם זה סוג של הצלחה בטיפול. אזור שהיה מאופיין בשיער צפוף ועבה, יצמיח לאחר שנים שיער דק ודליל. כמו כן, ככל שגילו של המטופל מבוגר יותר, כך צמיחת השיער אצלו תהיה פחותה יותר.

אם כן, מומלץ שלא להשתמש במונח הסרת שיער בלייזר לצמיתות ולדייק באפקט התוצאה, שהוא בהחלט עומד מאחורי ההבטחה לספק גוף נטול שיער מיותר לטווח ארוך, או אפילו ארוך מאד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *