כשהאופנה מכתיבה את דרישותיה, קשה שלא לעמוד בפניה. יותר ויותר נשים וגם גברים בוחרים להפטר מהשיער במפשעה, מטעמי אופנה, אסתטיקה, נוחות וטעמים אחרים. מהן השיטות המומלצות של הסרת שיער במפשעה, ומדוע הסרת שיער בלייזר הוא כה מבוקש?

שיטות להסרת שיער מפשעה

לא חשובה הסיבה המניעה אתכם להסיר שיער במפשעות, חשוב להבין את משמעותה של כל שיטה להסרת השיער, ההשלכות שלה והאפקטיביות שלה.

הסרת שיער מפשעה ניתנת לביצוע ממש כמו כל הסרת שיער אחרת. ניתן לבצע גילוח מקומי, להסיר את השיער באמצעות מריטה בשעווה או באמצעות לייזר.

הסיבה העיקרית שבגללה לא רצוי להשתמש בגילוח או בשעווה היא הסכנה לזיהום מקומי. שיער המפשעות הוא שונה משיער הגוף והפנים. מדובר בשערה קשה יותר, מקורזלת יותר אשר ממוקמת באזור “מעד לפורענות”, החשוף לסכנת זיהומים וחיידקים.

הסרת שיער מפשעה בלייזר

כשתסירו את שיער המפשעות באמצעות סכין גילוח א מריטה בשעווה, קחו בחשבון סיכונים העלולים להתרחש לאחר הסרת השיער: המריטה או הגילוח חותכים את השערה ואפילו עוקרים אותה מהשורש במקרה של שעווה, אולם לא מחלישים את שורש השערה כלל. למעשה, הפעולה גורמת לצמיחה מחודשת של השערה וכמות כפולה ממה שהיתה קודם לכן. בנוסף גילוח או שעווה אגרסיבית מדי עלולים לגרום לפצעונים וחתכים, ובשל הקרבה לאזור פי הטבעת, עלולים להיווצר זיהומים וסיבוכים. למעשה מספיקה הליכה לים או לבריכה כדי לחשוף את האזור לסכנת הידבקות וזיהום. כמו כן השערות הצומחות בשנית יצמחו כהות יותר וחזקות יותר. סכנה נוספת בגילוח או בשעווה היא היווצרות של שערה חודרנית- שערה הצומחת הפוך וחודרת אל מתחת לפני העור. במקרים כאלו יתפתח זיהום ודלקת מקומית.

הסרת שיער במפשעה בלייזר – יתרונות בולטים

כאשר מבצעים הסרת שיער במפשעה בלייזר מובטחת הסרה מלאה של זקיק השערה, או החלשתו במידה ניכרת. משמעות הדבר היא כי בניגוד לגילוח השובר את השערה או שעווה המוציאה את השערה מהשורש אך לא מחלישה אותו, בלייזר מתבצע טיפול שמטרתו השמדת שורש השערה לחלוטין או החלשה שלו במידה משמעותית. שיטה זו היא אסתטית ומבוקרת, היות והיא מתבצעת על ידי רופא מוסמך ועם תוצאות אפקטיביות לטווח ארוך. הסרת שיער בלייזר מתבצעת בתנאים אופטימליים ומונעת כל סיכוי לזיהום, כוויה, כאבים או דלקות.

תופעת הלוואי היחידה הנגרמת בעקבות הסרת שיער מפשעות בלייזר היא אדמומית קלה שחולפת מאליה לאחר מספר שעות. חשוב לזכור כי לאחר הסרת השיער יש להמנע מחשיפה לשמש ורצוי גם לא ללכת לים במשך מספר ימים, כדי לא ליצור גירוי נוסף על העור הרגיש שעבר טיפול.

לסיכום, הסרת שיער מפשעה בלייזר הוא שיטה מומלצת, מהירה, יעילה ובעיקר לא יוצרת תופעות לוואי או סכנת בריאותיות כתוצאה מזיהום, חתך או כווייה. התוצאות נשמרות לאורך זמן יפות וחלקות וללא כל צרך להשתעבד להסרת השיער בתדירות גבוהה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *