חומצה היאלורונית לעיצוב קו הלסת – מחיר, על ההליך, וסיכונים אפשריים

Picture of צוות Medlaser
צוות Medlaser

סקירה רפואית

חומצה היאלורונית לעיצוב קו הלסת, מאפשרת להעניק לפנים מראה חטוב ומוגדר יותר. במאמר שכתבנו לכם  במדיקל לייזר נדון במחיר של טיפול זה, נבחן את מהלך ההליך עצמו, ונפרט על הסיכונים האפשריים הכרוכים בו. האם עיצוב קו הלסת בחומצה היאלורונית הוא הפתרון המתאים עבורכם? המשיכו לקרוא כדי לגלות את כל המידע הנחוץ.

חומצה היאלורונית לעיצוב קו הלסת

לפני שאנחנו צוללים לפרטים, בואו נבין רגע מה זה בכלל חומצה היאלורונית. למעשה, מדובר בחומר טבעי שנמצא בגוף שלנו, בעיקר ברקמות החיבור כמו העור. תפקידו העיקרי הוא לספוח אליו מים ולשמור על לחות ונפח הרקמות. עם הגיל, הרמות של החומצה היאלורונית יורדות, מה שתורם להופעת קמטים, קפלים ומראה מדולדל של העור. לכן ניתן להזריק חומצה היאלורונית חיצונית כדי להחזיר את הנפח האבוד ולשפר את המראה.

כשמדובר בקו הלסת, חומצה היאלורונית יכולה לעשות פלאים. היא יכולה ליצור מראה מוגדר ומודגש יותר של זווית הלסת, ובמקביל למלא ולהדגיש את האזור, כדי לתת תחושה של קו לסת חד ומעוצב. בנוסף, החומר מסייע למתוח קלות את העור ולהפחית מראה של רפיון או שקיעה באזור. הטיפול עוזר לקבל קו לסת משורטט ומעוצב יותר.

היתרונות של חומצה היאלורונית לעיצוב קו הלסת

אז למה דווקא חומצה היאלורונית? הרי יש עוד שיטות וחומרים לעיצוב הלסת. ובכן, לחומצה היאלורונית יש כמה יתרונות משמעותיים:

  1. מדובר בחומר טבעי שכבר נמצא בגוף שלנו, אז הסיכון לתופעות אלרגיות נמוך.
  2. החומצה מתפרקת בהדרגה באופן טבעי על ידי הגוף, אז אין צורך בהליך להסרה.
  3. התוצאות נראות טבעיות ועדינות, בלי מראה מוגזם או מלאכותי.
  4. חומצה היאלורונית מסייעת למיצוק וחיזוק המרקם העור, בזכות יכולת ספיחת הלחות שלה.
  5. הטיפול פשוט, מהיר, וכמעט ללא זמן החלמה – אפשר לחזור לשגרה כמעט מיד!

כמה מזרקים נדרש? 

כמה חומצה היאלורונית בעצם צריך כדי לקבל תוצאות טובות בקו הלסת? ובכן, זה ממש תלוי במצב שלכם ובתוצאה הרצויה:

  • אם מדובר בטשטוש קל של קו הלסת, ללא צניחה משמעותית, סביר שתספיק מזרק אחד של חצי עד מזרק מלא.
  • במצבים של צניחה מתונה ואובדן נפח משמעותי יותר, ייתכן שיידרשו בין 1-3 מזרקים.
  • אם רוצים לשנות דרמטית את מבנה הלסת ולבנות נפח רב, הטיפול עשוי להצריך סדרה של מספר מפגשים עם כמה מזרקים כל פעם.

מחיר חומצה היאלורונית לעיצוב קו הלסת

לגבי מחיר חומצה היאלורונית, הוא נע בטווח של כ-1500-4000 ש"ח, בהתאם לכמות החומר הנדרשת, סוג החומצה, והמרפאה או הרופא המבצעים.  

יש כמה סוגים של חומצה היאלורונית עם צפיפויות ורמות סמיכות שונות. ככל שהחומצה סמיכה יותר, היא מתאימה יותר לאזורים כמו הלסת שדורשים מילוי ועיצוב משמעותיים. במקרים כאלה, לרוב ישתמשו במזרק של חומצה צפופה כמו JUVÉDERM Voluma. אבל אם מדובר רק בטשטוש קל של קו הלסת, אפשר להסתפק גם במזרק של חומצה עם צפיפות בינונית.

מבחינת כמות, זה ממש משתנה בין מטופל למטופל. יש מי שידרשו רק למזרק אחד, ואחרים עשויים להזדקק לסדרה של 2-3 מזרקים או יותר, במיוחד אם רוצים לייצר שינוי דרמטי בזווית ובמראה של הלסת. בממוצע, מחיר של מזרק חומצה היאלורונית בודד נע בין 1000-2000 ש"ח, כאשר המותגים היותר איכותיים ומוכרים כמו JUVÉDERM יהיו בחלק העליון של טווח המחירים.

מעבר לסוג ולכמות של החומצה, גם למרפאה ולמומחה שמבצעים את הטיפול יש השפעה על המחיר. במדיקל לייזר תוכלו למצוא את המרפאות עם ציוד המתקדם והחומרים האיכותיים ביותר, ביחד עם הרופאים המנוסים והמיומנים ביותר בתחום.

אחוז ההצלחה של מילוי באמצעות חומצה היאלורונית לעיצוב קו הלסת

אחוז שביעות הרצון מטיפולי חומצה היאלורונית לקו הלסת הוא גבוה מאוד, כאשר במרבית המקרים המטופלים חוזרים עם מראה זוויתי, מוגדר וצעיר משמעותית של הלסת והסנטר.

ברוב המכריע של המקרים (סביב 90%), המטופלים מבחינים בשיפור ניכר במיצוק ובמיתוח של העור באזור הלסת, במילוי של שקעים ובהחזרת נפח אבוד. כמובן שמידת השיפור תלויה במצב ההתחלתי של הלסת ובכמות החומר שהוזרקה. לרוב אנשים עם צניחה קלה עד בינונית של העור יראו אפקט דרמטי כבר אחרי מזרק אחד, בעוד שמקרים מתקדמים יותר עם אובדן נפח וטונוס משמעותיים עשויים לדרוש סדרה של כמה טיפולים לתוצאה אופטימלית.

עם זאת, יש לזכור שבכ-10% מהמקרים התוצאות עשויות להיות פחות משמעותיות או שלא יהיה שיפור מורגש. זה יכול לקרות במצבים מאוד מתקדמים של הזדקנות עם צניחת עור קיצונית, או אצל מטופלים עם מבנה פנים מאוד מורכב שקשה יותר "לפסל" אותו. אבל אל דאגה, גם במקרים האלו ניתן לרוב להשיג שיפור עם טיפולים נוספים או שילוב של שיטות.

אז מה אפשר להסיק מכל זה? רוב הסיכויים גבוהים מאוד שתצאו עם קו לסת מחודד ומוגדר כמו שתמיד חלמתם. זה לא קסם והתוצאות לא יהיו זהות לכולם, אבל בסופו של דבר, ברוב המוחלט של המקרים, השקעה בחומצה היאלורונית לטיפול בקו לסת היא השקעה כדאית ומשתלמת. 

מהם הסיכונים הצפויים?

אז אמרנו שמילוי חומצה היאלורונית לעיצוב קו הלסת זה טיפול מוצלח ובטוח ברוב המוחלט של המקרים. אבל חשוב לנו להיות שקופים ולדבר גם על הסיכונים האפשריים, כי בכל זאת מדובר בפרוצדורה רפואית. אל תילחצו יותר מדי – רוב תופעות הלוואי הן קלות וחולפות תוך ימים עד שבועות. אבל תמיד כדאי לדעת למה אתם נכנסים.

אז מה עלול לקרות? הדבר הכי נפוץ זה נפיחות, אודם וחבורות קלות באזור ההזרקה. זה די בלתי נמנע בגלל שמחדירים מחט לעור, אבל זה בדרך כלל נעלם אחרי כמה ימים עד שבוע. עוד תופעה שיכולה להופיע זה חוסר סימטריה זמני בגלל התנפחות לא אחידה, אבל זה מתאזן די מהר. יש גם סיכון לזיהום מקומי, אבל זה ממש נדיר כשהטיפול מתבצע בידיים מנוסות ובתנאים סטריליים.

הסיכון הכי חמור, אם כי נדיר ביותר, הוא פגיעה בכלי דם או בעצבים מההזרקה עצמה. זה עלול לגרום לבעיות באספקת דם או בתחושה באזורים מסוימים. אבל לא נלחיץ יותר מדי – זה קורה בערך באחד למיליון מקרים, ורוב הסיכויים שלא תתקלו בזה.

תוך כמה זמן רואים תוצאות?

אחד היתרונות הכי גדולים של מילוי חומצה היאלורונית זה שאתם יכולים לצפות לשיפור כמעט מידי במראה. ברוב המקרים, כבר ברגע שתרדו מכיסא הטיפולים תוכלו להבחין בהבדל. קו הלסת יראה מיד יותר חד ומוגדר, עם פחות קפלים ושקעים. 

כמובן, יקח קצת זמן עד שהתוצאות יתייצבו סופית. בכל זאת, העור צריך להסתגל למילוי החדש וייקח בערך 2-3 שבועות עד שהנפיחות הראשונית תרד וחומצה היאלורונית תתיישב במקומה. 

לכמה זמן התוצאות נמשכות?

האם תצטרכו "לתחזק" את המראה כל כמה חודשים או שאתם מסודרים לתקופה ארוכה?

ובכן, התשובה תלויה קצת בגורמים האישיים שלכם. אבל ככלל, אפשר לצפות שהתוצאות של מילוי חומצה היאלורונית באזור הלסת והסנטר יחזיקו בין 9-12 חודשים או יותר. זו ממש בשורה טובה, כי זה אומר שאתם יכולים להתהדר בקו לסת מחודד ומעוצב יותר מחצי שנה בלי לחשוב על זה יותר מדי

כמובן שזה לא אומר שאחרי התקופה הזו קו הלסת שלכם יחזור באחת למה שהיה. התהליך הרבה יותר הדרגתי מזה. למעשה, כשמדובר בחומצה היאלורונית באיכות גבוהה כמו JUVÉDERM, התוצאות יכולות להחזיק מעמד אפילו עד שנתיים! התכשיר פשוט מתפרק בהדרגה על ידי הגוף, כך שהשינוי מאוד עדין ולאורך זמן.

אז מה משפיע על כמה זמן התוצאות נשארות? ובכן, קודם כל, הגנטיקה שלכם והמטבוליזם האישי משחקים תפקיד – יש אנשים שגופם מפרק את חומצה היאלורונית מהר יותר ואחרים שבהם היא "מחזיקה" יותר זמן. בנוסף, הרגלי החיים שלכם יכולים להשפיע – עישון, שיזוף מוגזם וחשיפה לשמש, למשל, עלולים לגרום לפירוק מהיר יותר של החומר.

אבל אל תדאגו, גם אם התוצאות מתחילות להיעלם, תמיד אפשר לחזור על הטיפול כדי לשמר את המראה הצעיר והמוצק. למעשה, מומלץ לקבוע טיפול תחזוקה כל 6-9 חודשים.

Picture of סוקר רפואי: צוות הרופאים של Medlaser
סוקר רפואי: צוות הרופאים של Medlaser

הרופאים בצוות Medlaser סוקרים את התוכן באתר על בסיס קבוע, ומשפרים ומדייקים את התכנים על מנת להעניק עבורכם את המידע הטוב והמדוייק ביותר שיש, במידה וזיהיתם אי דיוקים נשמח שתצרו איתנו קשר וכמובן שנשפר במידת הצורך, שלכם Medlaser.

מה יש במדריך?
עד 3 הצעות מחיר ממיטב המומחים באזורכם ללא התחייבות