חומצה היאלורונית בצידי הפה – מחיר, על ההליך, וסיכונים אפשריים

Picture of צוות Medlaser
צוות Medlaser

סקירה רפואית

הטיפול בחומצה היאלורונית בצידי הפה הפך לאחד הטיפולים הקוסמטיים הנפוצים ביותר למילוי והחלקת קמטים באזור זה.הטיפול כרוך בהזרקת החומר לאזורים הרצויים במטרה למלא קמטים, להחזיר נפח שאבד ולהעניק מראה צעיר ורענן יותר. צוות Medlaser פה כדי לסקור את עלויות הטיפול, את תהליך הביצוע ואת הסיכונים האפשריים הכרוכים בו.

חומצה היאלורונית בצידי הפה

חומצה היאלורונית היא חומר טבעי הנמצא בגוף האדם, ומשחק תפקיד חשוב בשמירה על לחות, גמישות ונפח העור. עם התקדמות הגיל, רמות החומצה ההיאלורונית בעור יורדות, מה שתורם להופעת קמטים וקווים עדינים, במיוחד באזורים כמו צידי הפה.

הזרקת חומצה היאלורונית לצידי הפה מסייעת במילוי הקמטים ובהשבת נפח אבוד, מה שמעניק מראה צעיר ורענן יותר לפנים. החומר מוזרק בצורה מבוקרת לאזורים הרצויים סביב הפה, כמו קמטי השפתיים העליונים (קמטי העישון) או קווי המריונטה.

היתרונות של חומצה היאלורונית בצידי הפה

אחד היתרונות הבולטים של חומצה היאלורונית היא התאימות שלה למגוון רחב של מטופלים. מאחר והיא חומר המצוי באופן טבעי בגוף, הסיכון לתגובות אלרגיות או דחייה נמוך מאוד.

בהשוואה לשיטות מילוי אחרות כמו השתלות שומן או חומרי מילוי סינתטיים, לחומצה היאלורונית יש מרקם רך וגמיש יותר, המאפשר תוצאות טבעיות ועדינות יותר באזור הפה. היא גם מתפרקת בהדרגה לאורך הזמן, כך שהתוצאות אינן קבועות והטיפול ניתן לחזרה לפי הצורך.

חומרי מילוי מבוססי חומצה היאלורונית כמו סדרת JUVÉDERM, מותאמים במיוחד לטיפול בקמטים באזור הפה. הם בעלי צמיגות גבוהה יותר ועמידות משופרת, לתוצאות ממושכות יותר.

כמה מזרקים נדרש? 

כמות המזרקים של חומצה היאלורונית הנדרשת לטיפול בצידי הפה תלויה במספר גורמים, ביניהם:

 • עומק וחומרת הקמטים
 • מידת האובדן בנפח הרקמה
 • סוג החומר בו נעשה שימוש
 • התוצאה הרצויה למטופל

לרוב, לטיפול בקמטוטים עדינים או בינוניים יידרש מזרק אחד או שניים של 1 מ"ל. אם מדובר בקמטים עמוקים יותר או בצורך בהוספת נפח משמעותית, ייתכן שיידרשו 2-3 מזרקים ואף יותר.

מחיר חומצה היאלורונית בצידי הפה

מחיר חומצה היאלורונית לטיפול בצידי הפה תלוי במספר גורמים. ראשית, סוג החומר משפיע על העלות – קיימים מותגים שונים של חומצה היאלורונית, כמו JUVÉDERM, רסטילן ועוד, וכל אחד מהם מגיע במחיר שונה.

בנוסף, מספר המזרקים הנדרשים לטיפול ישפיע גם הוא על המחיר הסופי. בדרך כלל, לטיפול באזור צידי הפה נדרשים 1-2 מזרקים של חומצה היאלורונית בנפח של 1 מ"ל כל אחד. במקרים של קמטים עמוקים או צורך בשיקום נרחב יותר של הנפח, יתכן שיידרשו מזרקים נוספים.

בממוצע, מחיר מזרק בודד של 1 מ"ל נע בין 1,000 ל-3,000 ש"ח, בהתאם לסוג החומר ולמרפאה בה מבוצע הטיפול. לכן, טיפול מלא הכולל 1-2 מזרקים צפוי לעלות בין 1,000 ל-6,000 ש"ח.

חשוב לציין כי אין להתפשר על איכות הטיפול ונסיון הרופא המטפל על חשבון חיסכון במחיר. 

אחוז ההצלחה של מילוי באמצעות חומצה היאלורונית בצידי הפה

הטיפול במילוי חומצה היאלורונית בצידי הפה נחשב לבטוח ויעיל מאוד, עם שיעורי שביעות רצון גבוהים בקרב המטופלים. מרבית האנשים העוברים את הטיפול מדווחים על שיפור ניכר במראה הקמטים והקווים סביב הפה, ועל השגת מראה צעיר ורענן יותר.

עם זאת, כמו בכל פרוצדורה רפואית, קיים סיכון לסיבוכים. התופעות הלוואי הנפוצות ביותר כוללות נפיחות, כאב וחבורות באזור הטיפול, אך אלו חולפות לרוב תוך מספר ימים. במקרים נדירים יותר, עלולים להופיע סיבוכים כמו זיהום, אסימטריה או היווצרות גושים מתחת לעור.

למרות זאת, הסיכון לסיבוכים משמעותיים נמוך מאוד כאשר הטיפול מתבצע בידי רופא מיומן ומוסמך, תוך שימוש בחומרים באיכות גבוהה. בסך הכל, ניתן להעריך כי אחוזי ההצלחה וסיכויי שביעות הרצון מטיפול מילוי חומצה היאלורונית בצידי הפה עומדים על 90% ויותר.

מהם הסיכונים הצפויים?

למרות היותם נדירים יחסית, חשוב להכיר את הסיכונים הפוטנציאליים בטיפולי מילוי חומצה היאלורונית בצידי הפה:

 • תופעות לוואי מקומיות – נפיחות, אודם, חבורות או רגישות באזור הטיפול. תופעות אלו שכיחות ובדרך כלל חולפות תוך ימים ספורים.
 • זיהום – הזרקת חומר זר לגוף טומנת בחובה סיכון מסוים לזיהום. הקפדה על סטריליות הטיפול ותנאים היגייניים תמזער את הסיכון.
 • אסימטריה – במידה והזרקת החומר לא בוצעה באופן שווה משני צידי הפה, עלולים להיווצר הבדלים בין הצדדים.
 • גושים או רבדים תת-עוריים – הצטברות של חומר המילוי מתחת לפני העור, יוצרת מראה של גושים. במקרים אלו, ניתן להזריק חומר מפרק כמו היאלורונידאז.
 • חסימת כלי דם – במקרים נדירים ביותר, עלולה הזרקה מוטעית של חומר המילוי לגרום לחסימה של כלי דם ופגיעה ברקמות.

הסיכונים הללו ניתנים למזעור על ידי בחירת רופא בעל ידע ונסיון, המשתמש בחומרים איכותיים ומאושרים ותוך הקפדה על טכניקת הזרקה נכונה.

תוך כמה זמן רואים תוצאות?

אחד היתרונות הגדולים של טיפולי מילוי חומצה היאלורונית בצידי הפה הוא שהתוצאות ניכרות באופן כמעט מיידי. מיד עם סיום הטיפול ניתן לראות מילוי של הקמטים ושיפור בקווי המתאר סביב הפה.

יחד עם זאת, בימים הראשונים לאחר הטיפול תהיה נפיחות מסוימת באזור, אשר עלולה להסוות את התוצאה הסופית. בדרך כלל תוך 3-7 ימים מהטיפול, כאשר הנפיחות יורדת, ניתן כבר להתרשם מהתוצאות האמיתיות.

במקרים מסוימים, אם נדרש טיפול משלים או תיקונים, אלו יתבצעו כחודש לאחר הטיפול הראשוני, כאשר העור והרקמות התייצבו והתוצאה הסופית ברורה.

לכמה זמן התוצאות נמשכות?

משך הזמן בו נשמרות תוצאות הטיפול במילוי חומצה היאלורונית בצידי הפה הוא פרמטר חשוב, שכן מדובר בטיפול זמני ולא בשינוי קבוע.

באופן ממוצע, תוצאות הטיפול נשמרות למשך 6-12 חודשים, כתלות בגורמים הבאים:

 • סוג החומר בו נעשה שימוש – חומרים מצולבים כמו JUVÉDERM נוטים להתמיד זמן רב יותר בהשוואה לחומרים לא מצולבים.
 • אזור הטיפול – באזורים בעלי תנועתיות רבה של השרירים, כמו צידי הפה, החומר עשוי להתפרק מהר יותר.
 • גיל המטופל וקצב חילוף החומרים שלו – ככל שהמטופל מבוגר יותר והליכי הפירוק מתרחשים לאט יותר, כך התוצאות נשמרות לאורך זמן רב יותר.
 • מספר הטיפולים שבוצעו – טיפולים חוזרים מביאים לרוב לתוצאות ממושכות יותר לעומת טיפול חד פעמי.

עם הזמן, הגוף מפרק בהדרגה את חומר המילוי ותוצאותיו מתחילות להיעלם. כאשר מורגשת ירידה בנפח ובאיכות התוצאה, ניתן לחזור על הטיפול לצורך רענון. טיפולי תחזוקה תקופתיים מסייעים בשמירה על המראה הצעיר והרענן לאורך זמן.

Picture of סוקר רפואי: צוות הרופאים של Medlaser
סוקר רפואי: צוות הרופאים של Medlaser

הרופאים בצוות Medlaser סוקרים את התוכן באתר על בסיס קבוע, ומשפרים ומדייקים את התכנים על מנת להעניק עבורכם את המידע הטוב והמדוייק ביותר שיש, במידה וזיהיתם אי דיוקים נשמח שתצרו איתנו קשר וכמובן שנשפר במידת הצורך, שלכם Medlaser.

מה יש במדריך?
עד 3 הצעות מחיר ממיטב המומחים באזורכם ללא התחייבות