ניתוחי לייזר להסרת משקפיים בגיל מבוגר – מדריך מקיף

רוצים להסיר את המשקפיים? שאלתם את עצמכם מהי השפעת הגיל על ניתוח לייזר בעיניים? סידרנו לכם את המדריך המקיף להסרת משקפיים בלייזר בגיל מבוגר! הישארו איתנו ותקבלו את כל הידע הרלוונטי והנחוץ לקראת הניתוח:

בעיות ראייה הקשורות לגיל

ניתוח לייזר בעיניים הוא לעתים קרובות אפשרות מצוינת עבור מבוגרים, אך חשוב לדעת שעשויים להיות גורמים מסוימים שיש לקחת בחשבון! במאמר זה נסקור יחד מה צריך לשקול אם אתם מעל גיל 60 וחושבים לעשות ניתוח לייזר לתיקון הראיה. אם יש לכם שאלות לגבי ניתוח לייזר בעיניים, המאמר הבא במיוחד עבורכם.

רגע לפני שנתחיל חשוב לציין שככל שאנו מתבגרים, נורמלי לגמרי לחוות שינויים נפוצים בראייה. בחלק מהם – כמו פרסביופיה – ניתן לטפל בעזרת ניתוח לייזר בעיניים ובאחרים, כמו קטרקט, מתאים יותר שיטת טיפול אחרת. (ניתוח שבו מסירים את הקטרקט ומתקנים את הראייה באמצעות עדשה ניתנת להשתלה, במקום לעצב את הקרנית בלייזר).

לכן, לפני שאתם מתחייבים לניתוח עיניים בלייזר, חשוב לשקול מה גורם לבעיות הראייה שלכם!

האם יש גיל מבוגר מדי לניתוח עיניים בלייזר?

למרבה המזל, אין הגבלת גיל לניתוחי עיניים לתיקון הראייה. כל עוד מצבכם הבריאותי הכללי תקין, אין סיבה שלא תוכלו לעבור ניתוח לייזר בעיניים. כמובן, התקופה בה העיניים נמצאות במצב הבריא ביותר היא בגילאים 19-40, לאחר גיל 40 ישנה ירידה נפוצה בבריאות העין, אך הדבר אינו מונע מלבצע את הניתוח ואף לעבור אותו בהצלחה.

כל השיקולים לקראת ביצוע הניתוח:

בעוד שהאוכלוסיה המבוגרת נמצאת בסיכון גבוה יותר לניוון מקולרי, קטרקט וגלאוקומה, לרבים יש עיניים בריאות יחסית והם מועמדים מצוינים לניתוח לייזר בעיניים. להלן רשימה של גורמים שעלולים למנוע מכם את האפשרות לגשת לחדר הניתוח:

 • בריאות העין: מחלות עיניים כגון קטרקט, גלאוקומה, קרטוקונוס, מחלת קרנית, תסמונת עין יבשה ואמבליופיה (עין עצלה)

 • יציבות הראייה: מספר הראייה שלכם חייב להיות יציב לפחות שנה אחת לפני הניתוח

 • בריאות כללית: סוכרת, הפרעות אוטואימוניות ובעיות בריאות אחרות

 • פגיעה בעין: זיהומים לא מטופלים ופציעות בעין

 • הרכבת עדשות מגע: אינך יכול להרכיב מגע לפרק זמן מסוים (שנקבע על ידי המנתח) לפני הניתוח

 • עישון: יחד עם כל שאר הבעיות הקשורות לעישון, זה יכול להגביר את הסיכון לסיבוכים לאחר הניתוח ולהשפיע על משך הריפוי שלכם

 • תרופות ספציפיות: תופעות הלוואי של תרופות מסוימות יכולות להגביר את הסיכון במהלך הניתוח ואחריו

ניתוחי הלייזר LASIK / PRK והשפעת הגיל על הצלחתם:

לא קיימת שום הגבלת גיל עבור LASIK / PRK כל עוד העיניים שלכם בריאות והראייה שלכם יציבה. למעשה, דרישת הגיל היחידה להליך תיקון הראייה בלייזר היא שהמטופלים יהיו בני 18 לפחות והסיבה לכך היא שהראייה מתייצבת לחלוטין רק לאחר גיל 18. מבוגרים בכל הגילאים עוברים ניתוחי LASIK / PRK מדי שנה. למעשה, האקדמיה האמריקאית לרפואת עיניים ציינה שיותר אנשים מעל גיל 50 בוחרים לעבור LASIK / PRK.

סקירה של 424 אנשים שעברו את ניתוח ה- LASIK לתיקון הראייה בשנות ה-40 עד ה-60 לחייהם הראתה כי התוצאות דומות בדרך כלל ללא קשר לגיל, אך מטופלים מבוגרים היו בסבירות גבוהה יותר להזדקק לטיפול חוזר או למפגשי תחזוקה.

עם זאת, יש כמה בעיות הקשורות לגיל שעשויות לגרום לכך ש-LASIK היא לא הבחירה הנכונה עבורכם:

 • קטרקט: לרוב האנשים יש עכירות מסוימת בעדשת העין שלהם עד גיל 60. כמחצית מהאנשים בני 60 עד 74 ועד 70% מהאנשים בני 75 ומעלה סובלים מקטרקט. ניתוח לאסיק אינו מונע או מאט את התפתחות הקטרקט, כך שאם אתם מפתחים קטרקט לאחר לאסיק תצטרכו לעבור ניתוח נוסף. אם יש לכם קטרקט כבר עכשיו, המנתח שלכם עשוי להמליץ ​​לכם לטפל בראייה שלכם באמצעות ניתוח קטרקט, ולא באמצעות ניתוח ה- LASIK.

 • עיניים יבשות: ככל שאנו מתבגרים, העיניים שלנו מייצרות פחות דמעות, מה שעלול לגרום לתחושת גירוד וצריבה. אם אתם סובלים מעיניים יבשות מאוד, ניתוח ה-לאסיק לתיקון הראייה כנראה לא מתאים לכם.

 • בַּרקִית: ניתוח לאסיק מדלל את הקרנית, מה שעלול להקשות על אבחון גלאוקומה מוקדם. אם יש לכם גלאוקומה בינונית או חמורה, ניתוח ה-לאסיק לתיקון הראייה כנראה לא מתאים לכם כיוון שהתהליך יקשה על המעקב אחר מצבכם.

 • פרסביופיה. עדשת העין שלנו הופכת באופן טבעי נוקשה יותר בשנות ה-40 וה-50 ולכן, הדבר מקשה על התמקדות באובייקטים קרובים. ניתוח ה- LASIK לא יכול לעזור במקרה זה וכנראה שעדיין תזדקקו למשקפי קריאה.

ונעבור אל שאלת השאלות – האם לגיל יש השפעה על המחיר?

מחיר הסרת משקפיים בלייזר בגיל מבוגר ברוב המקרים לא יושפע מגילו של המטופל, אך יתכן ויהיו מקרים יוצאי דופן שבהם עקב הגיל והמורכבות של הניתוח בעקבות פציעות עיניים או מחלות עיניים כאלו או אחרות שנובעות מהגיל, תהיינה עלויות נוספות לניתוח. המחיר תלוי במורכבות הניתוח ולכן, מומלץ לקבוע פגישת ייעוץ עם הרופא המנתח וכך להשאיר את הספק מאחור.

אם יש לכם שאלות נוספות על הניתוח, אנו ממליצים לכם להיכנס למדריך ניתוח לייזר בעיניים – שאלות ותשובות. המדריך יתן לכם מענה מקיף ומדויק לכל השאלות הנפוצות על הניתוח.

 

Picture of סוקר רפואי: ד"ר יותם גינזבורג
סוקר רפואי: ד"ר יותם גינזבורג

ד"ר גינזבורג התמחה מספר שנים בכירורגיה בבי"ח, צבר נסיון ניתוחי ומיומנות כירורגית, והחליט לעבור ולהתמחות בתחום הרפואה האסתטית. בשנים האחרונות צבר ניסיון רב ברפואה האסתטית, עם אלפי לקוחות מרוצים מכל הארץ.

מה יש במדריך?
עד 3 הצעות מחיר ממיטב המומחים באזורכם ללא התחייבות