סיליקון בשפתיים

סיליקון בשפתיים הפך לטרנד אופנתי וקוסמטי פופולרי בשנים האחרונות. אך האם זה באמת יעיל ובטוח?

במאמר זה נסקור את היתרונות והחסרונות של סיליקון בשפתיים, נבחן את הסיכונים האפשריים ונשווה מחירים כדי לקבל תמונה שלמה. 

מהם הטיפולים המומלצים והיכן כדאי לבצע אותם? המדריך הזה יענה על כל השאלות על סיליקון בשפתיים ויאפשר לכם לקבל החלטה מושכלת.

מה זה סיליקון בשפתיים?

במשך למעלה מחמישים שנה, סיליקון נוזלי להזרקה היה מרכיב עיקרי בהגדלת רקמות רכות, ומציג תוצאות יוצאות דופן, כפי שהכירו מנתחים פלסטיים רבים בני זמננו.

מעבר לשיפור השפתיים, הזרקות סיליקון לשפתיים מציעות יתרונות נוספים כגון מבנה כימי אינרטי, המבטיח התאמה לגוף. זה מביא להשפעות ארוכות טווח, ובהשוואה לאלטרנטיבות מסוימות, זה מגיע לרוב בעלות נמוכה יותר.

עם זאת, המפתח לחוויה בטוחה ומוצלחת טמון במתן קפדני של המינון הנכון על ידי איש מקצוע רפואי מיומן היטב ובעל מומחיות רבה. חשובה לא פחות היא ההתעקשות על קבלת סיליקון ברמה רפואית ולא מוצרים ברמה תעשייתית, תוך שימת דגש על חשיבות האיכות והבטיחות בפרוצדורות קוסמטיות.

סיכונים הכרוכים בהזרקת סיליקון

הקביעות של הסיליקון המוזרק מהווה אתגר משמעותי, שכן התערבות כירורגית הופכת לשיטה היחידה להסרתו, שכן הגוף אינו יכול לספוג או לסלק אותו באופן טבעי. 

הזרקות סיליקון קוסמטיות נקשרו לסיבוכים שונים, כולל היווצרות גרנולומות (גושים של תאי דם לבנים המעידים על דלקת) ודלקת ריאות (דלקת של רקמת הריאה).

הזרקת סיליקון עלולה לגרום להשפעות שליליות כגון:

 • הצטלקות
 • נמק רקמות
 • עיוות קבוע
 • סיליקון מאסטיטיס (זיהום של רקמה)
 • כאב מתמשך

נדידת הסיליקון אל מעבר לאתר ההזרקה, המכונה תסמונת תסחיף סיליקון, עלולה לחסום כלי דם באיברים קריטיים כמו המוח, הריאות והלב, מה שמוביל לתוצאות חמורות כמו שבץ מוחי או אפילו מוות.

יש לציין כי סיבוכים חמורים נובעים לעיתים קרובות משימוש בהזרקות בנפח גדול ושימוש בחומרים בדרגה תעשייתית או מזויפת.

למרות שקשר ישיר בין סיליקון למחלות מערכתיות (המשפיעות על הגוף כולו) לא הוכח היטב, מחקרים רבים מצביעים על בעיות פוטנציאליות. תגובות מאוחרות לחומרי מילוי סיליקון נוזליים עשויות להתבטא חודשים עד שנים לאחר ההליך ועשויות להתגלות כבלתי מגיבות לטיפול.

נדידת סיליקון הרחק מהאתר המיועד מהווה סכנה נוספת. דלקת מקומית יכולה להפעיל לחץ על העצבים הסמוכים, להשפיע על התחושה והתנועה של שרירי הפנים.

יתרה מכך, היתרון לכאורה של קביעות הסיליקון מהווה גם חיסרון מהותי. במקרה של סיבוכים, הסרת הסיליקון הנוזלי הופכת למשימה מאתגרת, שלעתים קרובות גורמת לנזק משמעותי, ולעתים מעוות, לרקמות הסובבות.

יתרונות של הזרקות סיליקון

חסידי סיליקון להזרקה מדגישים מספר יתרונות המבדילים אותו מחומרי מילוי אחרים הזמינים להזרקה. אלה כוללים את המבנה הכימי האינרטי שלו שלא נוהג להגיב עם סביבתו ,  קלות היישום, תוצאות מתמשכות וחסכוניות. 

סיליקון להזרקה נוצל בהצלחה במשך עשרות שנים ביישומים שונים, כגון מילוי צלקות אקנה, טיפול באזורי פנים שנפגעו מליפוטרופיה (איבוד רקמת שומן) הנגרמת על ידי איידס וביצוע ניתוח אף לא ניתוחי לשינוי צורת האף.

התומכים גם טוענים כי זריקות סיליקון נוזלי, אף שאינן מאושרות על ידי ה-FDA לשימוש פנים, קיבלו אישור להזרקה לעין לטיפול ברשתית מנותקת וכחומר סיכה למחטים היפודרמיות. 

כמה עולה הזרקת סיליקון בשפתיים

בישראל, מחיר ממוצע של הזרקת סיליקון לשפתיים הוא בין 800 ל-1,000 ש"ח למזרק. בדרך כלל, נדרשות בין 6 ל-8 הזרקות כדי להשיג את התוצאות הרצויות, כך שהעלות הכוללת של ההליך היא בין 4,800 ל-8,000 ש"ח

העלות של הזרקת סיליקון לשפתיים עשויה להשתנות בהתאם למספר גורמים, כולל:

 • המיקום של המרפאה
 • הניסיון והמוניטין של הרופא המטפל
 • סוג הסיליקון המשמש
 • כמות הסיליקון הדרושה

האם אני מועמד/ת מתאים/ה?

אם את במצב בריאותי טוב ושומרת על ציפיות ריאליות, את מתאימה כמועמדת מצוינת להזרקת סיליקון לשפתיים. חשוב ליידע את הרופא אם:

 1. את מעשנת.
 2. יש לך מצב אוטואימוני.
 3. את אלרגית לתרופות ספציפיות.

בין אם הדאגה הספציפית שלך נעה סביב שפתיים דקות, חוסר או אובדן הגדרה, או אסימטריה בפנים, הזרקות סיליקון לשפתיים מציעות פתרון פוטנציאלי לשיפור המראה.

טיפול והחלמה:

הזרקות סיליקון לשפתיים לטובת עיבוי השפתיים, בהיותן הליך לא ניתוחי, נמשכות בדרך כלל פחות מ-20 דקות במהלך פגישה עם רופא מוסמך. לאחר ההזרקות, את יכולה לצפות לחוות חוסר תחושה, נפיחות וחבורות.

כדי לזרז את ההחלמה ולמזער את הנפיחות, מומלץ לשמור על תנוחה שהראש נמצא מעל הלב בזמן מנוחה ושינה. חלק מהמטופלים מוצאים שזה מועיל לישון בכורסה במשך כמה לילות לאחר ההליך.

לריפוי תקין, רצוי להימנע מפעילות מאומצת במשך כשבועיים לאחר הטיפול. תקופה זו של מנוחה וזהירות תורמת לתהליך החלמה חלק יותר ולתוצאות מיטביות מהזרקות סיליקון לשפתיים. הקפידי תמיד על ההנחיות שלאחר הטיפול שסופקו על ידי איש המקצוע הרפואי שלך כדי להבטיח את התוצאה הטובה ביותר האפשרית.

סיליקון בשפתיים – שאלות נפוצות

איך מתבצעת הזרקת סיליקון?

טיפול הזרקת מיקרו- טיפות סיליקון כולל הזרקה אסטרטגית של מיקרו טיפות של סיליקון נוזלי טהור ברמה רפואית על פני אזור הטיפול המיועד. 

טכניקה מדויקת זו מעודדת את הגוף לעורר ייצור קולגן חדש וטבעי סביב טיפות הסיליקון, וכתוצאה מכך מבנה שפתיים מלא ומוגדר יותר. האומנות של המנתח, בשילוב עם טכניקת הזרקה מעודנת, חיונית להשגת תוצאות אסתטיות ובעלות מראה טבעי.

כמה טיפולים צריך?

מספר הטיפולים הנדרשים משתנה בהתאם לרמת ההגדלה הרצויה. בדרך כלל, מומלצת סדרה של מפגשים במרווחים חודשיים לתוצאות מיטביות. 

גישה זו מאפשרת זמן רב לייצור קולגן בין הטיפולים, ומקלה על התאמות למיקום ההזרקה לקבלת המראה הטבעי ביותר. 

לכמה זמן התוצאות מחזיקות?

יתרון בולט אחד של טיפולי סיליקון במיקרו טיפות הוא התוצאות המחזיקות מעמד לאורך זמן. מאפיין זה מוסיף למשיכה של ההליך, ומציע שיפור מתמשך למבנה השפתיים.

למה אני יכול לצפות מהטיפול?

טיפול הזרקת מיקרו טיפות סיליקון הוא הליך אמבולטורי נוח הנערך במרפאה. פשטות התהליך מאפשרת השלמתו בתוך כ-20 דקות. כדי לשפר את נוחות המטופל, ניתן ליישם חומר הרדמה מקומי. לאחר הטיפול, המטופלים יכולים לחזור מיידית לפעילותם הרגילה.

הערה: בעוד אורך החיים של התוצאות הוא בדרך כלל משמעותי, חוויות בודדות עשויות להשתנות. התייעצות עם הרופא חיונית כדי לטפל בחששות ספציפיים ולקבוע את תוכנית הטיפול המתאימה ביותר לנסיבות הייחודיות שלך.

חומצה היאלורונית VS סיליקון – מה הכי טוב?

חומצה היאלורונית היא חומר טבעי המצוי בגוף, ולכן היא נחשבת לבטוח יותר מסיליקון, שהוא חומר זר. 

חומצה היאלורונית גם מתפרקת בגוף באופן טבעי, כך שהתוצאות של הטיפול אינן קבועות ותצטרכו לבצע הזרקות חוזרות כדי לשמור על המראה הרצוי.

עם זאת, ניתן להמיס חומצה היאלורונית בקלות באמצעות אנזים בשם היאלורונידאז, כך שתוכלו לשנות את המראה של השפתיים שלכם בכל עת.

סיליקון הוא חומר חזק ועמיד יותר מחומצה היאלורונית, ולכן הוא יכול לספק תוצאות קבועות יותר. עם זאת, סיליקון עלול לנוע או להתפרק עם הזמן, וייתכן שיהיה צורך לבצע הזרקות נוספות כדי לשמור על המראה הרצוי. סיליקון גם עלול לגרום לתגובות אלרגיות, ולכן חשוב לעבור בדיקה אלרגית לפני ההליך.

בסופו של דבר, הבחירה בין חומצה היאלורונית לשפתיים לסיליקון היא החלטה אישית. יש לקחת בחשבון את היתרונות והחסרונות של כל חומר, וחשוב להתייעץ עם רופא מוסמך כדי לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורך.

להלן סיכום של היתרונות והחסרונות של כל חומר:

חומצה היאלורונית

 • יתרונות:
  • בטוח יותר
  • ניתן להמיס בקלות
  • תוצאות טבעיות
 • חסרונות:
  • התוצאות אינן קבועות
  • עלות הטיפול גבוהה יותר

סיליקון

 • יתרונות:
  • תוצאות קבועות
  • עלות הטיפול נמוכה יותר
 • חסרונות:
  • לא בטוח כמו חומצה היאלורונית
  • עלול לגרום לתגובות אלרגיות
  • הסיליקון עלול לנוע או להתפרק עם הזמן

 

Picture of סוקר רפואי: ד"ר יותם גינזבורג
סוקר רפואי: ד"ר יותם גינזבורג

ד"ר גינזבורג התמחה מספר שנים בכירורגיה בבי"ח, צבר נסיון ניתוחי ומיומנות כירורגית, והחליט לעבור ולהתמחות בתחום הרפואה האסתטית. בשנים האחרונות צבר ניסיון רב ברפואה האסתטית, עם אלפי לקוחות מרוצים מכל הארץ.

מה יש במדריך?
עד 3 הצעות מחיר ממיטב המומחים באזורכם ללא התחייבות