תופעות לוואי אחרי ניתוח לייזר בעיניים – והדרך הנכונה לטפל בהן

ניתוח לייזר בעיניים חולל מהפכה בעולמות תיקון הראייה, ומספק למיליוני אנשים את ההזדמנות להנות מראייה צלולה ללא צורך במשקפיים או עדשות מגע. כמו בכל הליך רפואי, חשוב להבין את תופעות הלוואי הפוטנציאליות והסיכונים הכרוכים בביצוע ניתוח לייזר בעיניים כדי להגיע להחלטה מושכלת.

ב-MedLaser טיפולי לייזר ואסתטיקה רפואית, אנו מחויבים לספק שירותי ניתוח עיניים בלייזר בטוחים ויעילים ובהתאם, אנחנו כמובן מאמינים מאוד בכך שעל המטופלים שלנו להכיר את ההליך הטיפולי ולדעת למה לצפות במהלכו. אז מבלי להתעכב יותר מידי – אנחנו מזמינים אתכם לקרוא את המדריך השלם שכתבנו לכם על תופעות לוואי שעשויות לפגוש אתכם לאחר הניתוח, והדרך הנכונה להתמודד עם אלה. בהצלחה! 

סיבוכי ניתוח הסרת משקפיים בלייזר ותופעות לוואי: נקודות חשובות

 • תופעות לוואי וסיבוכים חמורים הם נדירים ביותר כשמדובר בניתוח לייזר בעיניים, ומתרחשים בפחות מאחוז אחד מהמטופלים.
 • רוב תופעות הלוואי הנפוצות של הניתוח הן חלק מתהליך הריפוי הרגיל ולכן על פי רוב יחלפו עם הזמן.
 • תופעות הלוואי הנפוצות ביותר שמטופלים חווים כוללות תופעות בהן יובש בעיניים, בוהקות בשדה הראיה או הילות במהלך תהליך הריפוי. ישנם טיפולים זמינים להתמודדות עם התסמינים האלה.

הכנה לניתוח עיניים בלייזר – משמעותית למזעור הסיכון בתופעות לוואי

לפני ניתוח עיניים בלייזר, נערכת בדיקת עיניים מקיפה וייעוץ לקביעת התאמת המטופל להליך. גורמים כמו גיל, בריאות העין ויציבות המספר של המשקפיים או עדשות הראיה משחקים תפקיד במידת ההתאמה. צוות המומחים שלנו ב-MedLaser יספק לכם הנחיות לפני הניתוח כדי להבטיח שהמטופלים מוכנים היטב להליך.

תופעות לוואי אפשריות של ניתוח עיניים בלייזר – מה הסיכוי להיפגש עם תופעות הלוואי?

תופעות לוואי (%) סיכוי להתרחשות
עיניים יבשות 20% – 40%
רגישות לאור 15% – 30%
הילות או זוהר 10% – 25%
ראייה מטושטשת 5% – 15%
תת תיקון 1% – 5%
תיקון יתר 1% – 5%
ראייה משתנה 1% – 5%
ראייה כפולה, לקות ראייה המתבטאת בראיית עצם אחד כשניים 1% – 3%
נסיגה (רגרסיה) של הראייה פחות מ-1%
זיהום פחות מ-1%
איבוד חוש הראייה פחות מ-1%

חשוב לזכור כי תופעות הלוואי שפורטו לעיל הן בדרך כלל זמניות ונוטות להשתפר במהלך תהליך הריפוי הטבעי. רופאי העיניים שלנו ב-MedLaser יעריכו ביסודיות את התאמתו של כל מטופל לתהליך ויתייחסו לכל דאגה שתעלה לכם בנוגע לתופעות לוואי אפשריות במהלך הייעוץ לפני הניתוח. אנחנו מחויבים להעניק טיפול שהוא בראש ובראשונה בטוח וכמובן מקפידים לספק תמיכה מקיפה לאחר הניתוח על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר.

טיפול בתופעות לוואי והחלמה

ניתוח עיניים בלייזר הוא בדרך כלל הליך בטוח ויעיל, אך כמו כל ניתוח, הוא מגיע עם תופעות לוואי אפשריות במהלך תקופת ההחלמה. עם זאת, רוב תופעות הלוואי הן זמניות ונוטות להשתפר תוך מספר ימים עד שבועות לאחר הניתוח. ב-MedLaser, אנו נותנים עדיפות לרווחת המטופלים שלנו ומעניקים הדרכה מקיפה על תקופת ההחלמה וטיפול של תופעות הלוואי והבטחת החלמה חלקה. במיוחד לשם כך, ריכזנו עבורכם כמה טיפים מהמרפאה שלנו, שיעזרו לכם להתמודד עם תהליך ההחלמה:

 1. פעלו לפי הוראות הטיפול שהרופא המטפל העניק לכם – ישנה חשיבות לטיפול נכון לצורך החלמה מוצלחת ומניעה של הסתבכויות וסיכונים אפשריים נוספים של ניתוח לייזר בעיניים. הוראות אלה עשויות לכלול המלצה לבצע שימוש בטיפות עיניים, להימנע משפשוף העיניים, ענידה של משקפי מגן והקפדה על מגבלה על רמת פעילות. חשוב שתכירו את כל מה שאסור לעשות לאחר הניתוח.
 2. קחו מנוחה מספקת – מנוחה לעיניים חשובה מאוד במהלך תקופת ההחלמה הראשונית. הימנעו מפעילויות מאומצות, קריאה למשך פרקי זמן ממושכים או בהייה נרחבת במסכים. כך תוכלו לאפשר לעיניים שלכם להחלים כראוי.
 3. הקפידו על שימוש בתרופות – המנתח עשוי לרשום לכם טיפות עיניים טיפוליות על מנת לקדם ריפוי ולהפחית את הסיכון לזיהום. ודאו שאתם משתמשים בטיפות לפי ההוראות ולמשך הטיפול הנדרש.
 4. הימנעו מגירוי של עיניים – במהלך תקופת ההחלמה, חשוב להימנע מכל דבר שעלול לגרות את העיניים, כגון עשן, אבק או כימיקלים. הגנו על העיניים שלכם עם משקפי שמש כשאתם יוצאים מהבית, במיוחד בימים בהירים ושמשים.
 5. תגיעו לפגישת הבדיקה לאחר הניתוח של הרופא! – הגיעו לכל פגישות המעקב המתוכננות עם הרופא שלכם. פגישות אלה יאפשרו למנתח לעקוב אחרי התקדמות הריפוי שלכם, לטפל בכל דאגה ולהבטיח שהעיניים שלכם מחלימות כראוי.

אז איך מטפלים בתופעות הלוואי?

 1. עיניים יבשות: מדובר בתופעת לוואי שכיחה לאחר ניתוח לייזר בעיניים. השתמשו בדמעות מלאכותיות או בטיפות עיניים לפי המלצת המנתח כדי להקל על יובש ואי נוחות.
 2. רגישות לאור ובוהק: הרכבת משקפי שמש בחוץ, במיוחד באור שמש בהיר, יכולה לסייע בהפחתת רגישות לאור וסינוור. הימנעו מחשיפה מוגזמת לאור בהיר במהלך תקופת ההחלמה הראשונית.
 3. ראייה מטושטשת: ראייה מטושטשת היא נורמלית בשלב הריפוי הראשוני. הדבר אמור להשתפר בהדרגה תוך מספר ימים כאשר העיניים מתרפאות. אם התופעה נמשכת או מחמירה, פנו למנתח שלכם.
 4. תיקון חסר או תיקון יתר: במקרים מסוימים, ייתכן שהראייה תתוקן מעט מידי או יתר יתר על המידה. לעתים קרובות ניתן לפתור בעיות אלה באמצעות הליכי שיפור במידת הצורך. שוחחו עם המנתח שלכם על כל כל תופעה שאתם חשים.
 5. ראיה משתנה: ראייה תנודתית היא חוויה תקינה במהלך תהליך הריפוי. ייתכן שיעברו מספר שבועות עד שהראייה שלכם לאחר הניתוח תתייצב לחלוטין. תשמרו על סבלנות והמשיכו לעקוב אחר הוראות המנתח.

מוכנים להנות מהחופש של ראייה חדה ללא הטרחה המעיקה שמלווה לשימוש במשקפיים או עדשות מגע? קבעו פגישת ייעוץ איתנו ב-MedLaser עוד היום ותבצעו את הצעד הראשון לקראת השגת של ראיה משופרת וחדה יותר. צוות רופאי העיניים המנוסים שלנו ילווה אתכם בתהליך הניתוח, יתייחס לכל בעיה וידאג לפני הכל לבטיחות והנוחות שלכם. אל תפספסו את ההזדמנות לשפר את איכות החיים שלכם באמצעות ניתוח לייזר בעיניים אצלנו במרפאת MedLaser. להשארת פרטים לחצו כאן👋

Picture of סוקר רפואי: ד"ר יותם גינזבורג
סוקר רפואי: ד"ר יותם גינזבורג

ד"ר גינזבורג התמחה מספר שנים בכירורגיה בבי"ח, צבר נסיון ניתוחי ומיומנות כירורגית, והחליט לעבור ולהתמחות בתחום הרפואה האסתטית. בשנים האחרונות צבר ניסיון רב ברפואה האסתטית, עם אלפי לקוחות מרוצים מכל הארץ.

מה יש במדריך?
עד 3 הצעות מחיר ממיטב המומחים באזורכם ללא התחייבות