מה אסור לעשות לאחר ניתוח לייזר בעיניים

ניתוח לייזר בעיניים להסרת משקפיים הפך להליך פופולרי לתיקון הראייה בעיקר בזכות הנוחות שהוא מקנה. הפחתת התלות במשקפיים ובעדשות מגע כנראה שווה הכל ולמעשה, בעוד שהניתוח עצמו מהיר ובטוח יחסית, טיפול נאות ושמירה קפדנית לאחר הניתוח חיוניים להחלמה מקסימלית ולתוצאות מיטביות:

כל מה שאסור לאחר הניתוח

במאמר זה נחקור יחד ונבין מהן ההנחיות החשובות לגבי מה אסור לעשות לאחר ניתוח לייזר בעיניים כדי להבטיח את התוצאות הטובות ביותר!

  • שפשוף או נגיעה בעיניים:

לאחר ניתוח לייזר בעיניים, חשוב במיוחד להימנע משפשוף או מגע בעיניים, גם אם הן מרגישות יבשות ומגרדות. שפשוף העיניים עלול לשבש את תהליך הריפוי, להגביר את הסיכון לזיהום, ועלול לעקור את דש הקרנית שנוצר במהלך הניתוח. במקום זאת, עקבו אחר הוראות המנתח והיעזרו בטיפות עיניים כדי להקל על אי הנוחות.

  • חשיפת העיניים לחומרים מגרים:

במהלך תקופת הריפוי, חיוני להגן על העיניים מפני חומרים מגרים פוטנציאליים שעלולים לעכב את תהליך ההחלמה. הימנעו מחשיפה לעישון, אבק, רוח ומזהמים אחרים הנישאים באוויר. בנוסף, כדאי להימנע משימוש באיפור עיניים ומריחת קרמים סביב העיניים עד שהמנתח שלכם יגיד אחרת.

  • פעילות גופנית מאומצת:

יש להימנע מעיסוק בפעילות גופנית מאומצת כגון הרמת משקלים כבדים ופעילות גופנית אינטנסיבית במשך פרק הזמן אשר הומלץ על ידי המנתח שלכם. פעילויות אלו עלולות לאמץ את העיניים ולהגביר את הסיכון לסיבוכים או לעקירת דש הקרנית. עקבו אחר הוראות המנתח שלכם מתי בטוח לחדש פעילויות כאלה.

  • שחייה וג'קוזי:

חשוב להתרחק מבריכות שחייה, אמבטיות חמות ומקווי מים אחרים במהלך תקופת הריפוי הראשונית. מים יכולים להכיל חיידקים ומיקרואורגניזמים אחרים אשר עלולים להוביל לדלקות עיניים. יתר על כן, עדיף להימנע מפעילויות מים שעלולות לחשוף את העיניים לטראומה פוטנציאלית או לשינויי לחץ, כגון צלילה או סקי מים.

  • זמן מסך מופרז:

לאחר ניתוח לייזר בעיניים, העיניים שלכם עשויות לחוות רגישות זמנית לאור ולתנודות ראייה. כדי לאפשר לעיניים להתאושש ביעילות, מומלץ להגביל את זמן המסך, לרבות סמארטפונים, מחשבים, טאבלטים וטלוויזיות, במיוחד בימים הראשונים שלאחר הניתוח. בעת שימוש במכשירים אלקטרוניים, קחו הפסקות תכופות כדי לתת לעיניים לנוח.

לסיכום:

טיפול נאות ושמירה קפדנית על ההוראות לאחר הניתוח הוא השלב הכי חשוב בתהליך כיוון שהוא מבטיח התאוששות מוצלחת לאחר ניתוח לייזר בעיניים. 

בעת הימנעות מפעולות שעלולות להפריע לתהליך הריפוי, כגון שפשוף העיניים, חשיפתן לחומרים מגרים, עיסוק בפעילויות מאומצות, שחייה וזמן מסך מוגזם, אתם יכולים לעזור לעיניים שלכם להתרפא מהר יותר ולייעל את התוצאות. זכרו לעקוב אחר ההנחיות הספציפיות שסופקו על ידי מנתח העיניים שלכם והשתתפו בכל פגישות המעקב להחלמה חלקה ומוצלחת!

Picture of סוקר רפואי: ד"ר יותם גינזבורג
סוקר רפואי: ד"ר יותם גינזבורג

ד"ר גינזבורג התמחה מספר שנים בכירורגיה בבי"ח, צבר נסיון ניתוחי ומיומנות כירורגית, והחליט לעבור ולהתמחות בתחום הרפואה האסתטית. בשנים האחרונות צבר ניסיון רב ברפואה האסתטית, עם אלפי לקוחות מרוצים מכל הארץ.

מה יש במדריך?
עד 3 הצעות מחיר ממיטב המומחים באזורכם ללא התחייבות