ניתוח לייזר בעיניים החלמה – כל השלבים בחזרה לשגרה מלאה

מה קורה לאחר ניתוח לייזר בעיניים?

אחד הדברים הגדולים בניתוח לייזר בעיניים הוא עד כמה זמן ההחלמה הוא מינימלי עבור רוב המטופלים, מה שמאפשר להם לחזור לחיי היומיום שלהם עם חופש חזותי. מסע ההחלמה של כל מטופל ישתנה בהתאם לסוג ההליך שעברו ולזמן הריפוי הטבעי של גופו.

מטופלים יכולים לעשות כמה דברים קלים במהלך תהליך ההחלמה שעוזרים להם לחזור לחיי היום-יום שלהם תוך זמן קצר, מהימנעות מלגעת בעיניים ועד לזמן מנוחה, במיוחד בתוך 24 עד 48 השעות הראשונות לאחר ההליך.

כמה זמן לוקח להחלים לאחר הניתוח?

התאוששות מניתוח עיניים בלייזר יכולה להשתנות בין מספר ימים למספר שבועות, תלוי בטיפול המסוים שעברת, אולם במהלך מספר חודשים תראה את מלוא הפוטנציאל של הטיפול שלך.

למה לצפות לאחר ניתוח עיניים בלייזר לאסיק

ניתוח לייזר עיניים LASIK מציע מסגרת זמן החלמה קצרה והוא סוג הטיפול הפופולרי ביותר שלנו. מטופלים רואים בדרך כלל 80 – 90% מתהליך הריפוי מתרחש במהלך היום הראשון, והחלק הנותר של ההחלמה החזותית תלוי במרשם שלהם.

במהלך 24 השעות הראשונות טיפות ההרדמה שניתנו לפני הניתוח יתפוגגו, ולמרות שהראייה תתחיל להשתפר היא צפויה להיות מעט מטושטשת בהתחלה והעיניים שלך עשויות להרגיש מעט מכוסות. ביום הניתוח יסופקו לך טיפות עיניים משחות שיוכלו לעזור להקל על התסמינים הללו במידת הצורך. תסמינים אלו צפויים ויפחתו בהדרגה עם הזמן.

למה לצפות לאחר ניתוח לייזר בעיניים PRK

העין שלך תכאב, תישרף או תגרד במשך 3 או 4 ימים לאחר הניתוח. הראייה שלך עשויה להיות מטושטשת, העיניים שלך דומעות, האף שלך עשוי לזרוח, או שאתה עשוי להרגיש שיש משהו בעין שלך. אבל חשוב לא לשפשף את העין. שפשוף העין עלול להזיק לה.

בהתחלה, הראייה שלך עשויה להיות טובה יותר. אבל זה עלול להחמיר מעט. לפעמים לוקח כמה שבועות כדי להיות מסוגל לראות בבירור. אבל כנראה שתוכל לחזור לעבודה או לשגרה הרגילה שלך בעוד כ-5 ימים.

נפוץ להיות רגיש לאור או לראות התפרצויות כוכבים או הילות במשך 1 עד 3 שבועות. רוב האנשים יראו טוב בעוד כמה שבועות. אבל עבור אנשים מסוימים, לוקח 3 עד 6 חודשים כדי לקבל את מלוא היתרונות של הניתוח ולראות בצורה ברורה ככל האפשר.

הרופא שלך ימליץ או ירשום תרופות נגד כאבים. הרופא גם ייתן לך טיפות עיניים כדי למנוע זיהום וכדי לעזור ליובש. העין שלך עשויה להרגיש יבשה במשך 1 עד 3 חודשים לאחר הניתוח.

עשה ואל תעשה לאחר הניתוח להחלמה מהירה

1. פעל לפי הוראות המנתח שלך.

המנתח שלך ייתן לך הנחיות ספציפיות לטיפול לאחר יחד עם הגבלות אחרות לאחר ניתוח עיניים בלייזר. הקפד לעקוב אחר אלה כדי להבטיח ריפוי והחלמה מוצלחים.

2. האם להשתמש בתרופות ובטיפות עיניים לפי המרשם.

אם מנתח העיניים שלך רשם תרופות או טיפות עיניים, קח אותן בהתאם להמלצה ואל תפסיק להשתמש בהן אלא אם כן הורה המנתח שלך.

3. קחו זמן לנוח את העיניים.

למרות שאתה עשוי להיות חוטי ומלא אנרגיה לאחר ניתוח הלייזר שלך, חשוב לנוח את העיניים ולתת להן זמן להחלים.

4. אל תשתמש במכשירים אלקטרוניים.

תצטרך לסיים את הטלפון, לכבות את הטאבלט, להשאיר את הטלוויזיה כבויה ולהישאר מחוץ למחשב לפחות 24-48 שעות לאחר הניתוח. מסכי וידאו עלולים לאמץ את העיניים ולגרום להתייבשותן. גם לאחר תקופת המתנה זו, ייתכן שיהיה עליך להשתמש בטיפות עיניים משחות למשך זמן קצר עד להחלמה מלאה של העיניים.

5. אל תנסה לקרוא ספר, מגזין או חומרים מודפסים אחרים.

עליך להימנע מכל סוג של חומרי הדפסה גם במהלך תקופת ההתאוששות שלך. העיניים שלך צריכות להתמקד בטקסט, וזה יכול להפעיל עומס על העיניים.

6. אל תתקלח.

אתה יכול לעשות אמבטיה אבל לא להתקלח כי המים והאדים מהמקלחת אינם טובים לעין שלך לאחר הניתוח. כדאי גם להימנע מחדרי אדים, סאונות ובריכות שחייה.

7. האם להשתמש במשקפי שמש מגני UV.

העיניים שלך יהיו רגישות לאחר הניתוח כמו כשהן מורחבות. אתה רוצה להימנע מאור בהיר בחוץ ובפנים עד שהעיניים ירפאו.

8. אל תלבשי איפור עיניים.

אין להשתמש באיפור עיניים במשך כשבוע לאחר ניתוח עיניים בלייזר.

9. אל תעשה ספורט או פעילות גופנית.

זו פעם אחת שאתה מקבל כרטיס חינם לדלג על פעילות גופנית או עיסוק בספורט למשך מספר שבועות עד חודש, תלוי בסוג הפעילות הגופנית והספורט.

Picture of סוקר רפואי: ד"ר יותם גינזבורג
סוקר רפואי: ד"ר יותם גינזבורג

ד"ר גינזבורג התמחה מספר שנים בכירורגיה בבי"ח, צבר נסיון ניתוחי ומיומנות כירורגית, והחליט לעבור ולהתמחות בתחום הרפואה האסתטית. בשנים האחרונות צבר ניסיון רב ברפואה האסתטית, עם אלפי לקוחות מרוצים מכל הארץ.

מה יש במדריך?
עד 3 הצעות מחיר ממיטב המומחים באזורכם ללא התחייבות