הסרת קעקועים בלייזר: מדריך מקיף לשיקולים וציפיות

הסרת קעקועים בלייזר הפכה לפופולרית יותר ויותר נוכח ביקוש וגובר של אנשים רבים להסרת קעקועים לא רצויים. במדריך מקיף זה נעמיק בעולם הסרת הקעקועים בלייזר, ונבחן פרמטרים משמעותיים הנוגעים לטיפול בהם מחיר, יתרונות וחסרונות, סיכונים נלווים, רמות כאב, משך הטיפול, אחוזי הצלחה, בחירת המכון המתאים, זמן ריפוי ובכלל – למה לצפות לפני ואחרי ההליך. בלי להתעכב יותר מידי – הנה כל המידע שאתם צריכים לדעת על הסרה של קעקועים בלייזר. 

תהליך הסרת קעקועים בלייזר

הליך הסרת קעקועים בלייזר כולל שימוש בטכנולוגיית לייזר מתקדמת למיקוד ופירוק חלקיקי דיו המרכיבים את הקעקוע. להלן סקירה כללית של ההליך:

 1. ייעוץ: התהליך מתחיל על פי רוב בהתייעצות עם רופא מוסמך. במהלך הייעוץ, איש המקצוע יבחן את הקעקוע, ידון בציפיות הלקוח ויקבע את מידת ההתאמה להליך. איש המקצוע יספק בנוסף הערכה של מספר הפגישות הנדרשות לטיפול ויעניק הסבר על התוצאות הפוטנציאליות והסיכונים.
 2. הכנה: ביום הטיפול ייעשה ניקוי האזור המקועקע ויינתנו למטופל משקפי מגן להגנה על העיניים מאור הלייזר.
 3. אפשרויות הרדמה: בהתאם לסבילות הכאב של הלקוח ולגודל הקעקוע, איש המקצוע יכול להציע משחות הרדמה מקומיות או ציוד קירור על מנת לסייע למזער את אי הנוחות שמלווה להליך.
 4. טיפול בלייזר: המטפל יבצע שימוש במכשיר קטן הפולט פולסים עזים של אור לייזר. המכשיר ייפלוט לייזר שמאופיין באורכי גל ספציפיים הנספגים בפיגמנטים של דיו הקעקוע. האנרגיה מהלייזר מפרקת את חלקיקי הדיו לשברים קטנים יותר.
 5. שברי דיו: חלקיקי הדיו שנשברו באופן טבעי עוברים סילוק הדרגתי על ידי מערכת החיסון של הגוף ובהתאם הקעקוע עם הזמן דוהה.
 6. חזרה על טיפול: הסרת קעקועים מלאה דורשת בדרך כלל יותר ממפגש טיפולי אחד. מספר הפגישות תלוי בגורמים כמו גודל, צבע ועומק הקעקוע, כמו גם גורמים נוספים כמו סוג העור ומידת התגובה לטיפול. מפגשי הטיפול בדרך כלל נעשים במרווחים של מספר שבועות כדי לאפשר ריפוי טבעי וסילוק של שברי הדיו בגוף.
 7. טיפוח לאחר הטיפול: לאחר כל פגישה, האזור המטופל עשוי להיראות אדמומי, נפוח או מאופיין בהימצאות של שלפוחיות. איש המקצוע יספק הנחיות ספציפיות לשגרת הטיפוח לאחר הטיפול, שעשויה לכלול מריחה של משחה באופן מקומי, שמירה על אזור הטיפול נקי, הימנעות מחשיפה לשמש ומפעילויות שעשויות לגרות את העור. טיפול אחר נכון חיוני לריפוי מיטבי ולמזעור הסיכון לסיבוכים.
 8. פגישות המשך: פגישות הטיפול הבאות מתבצעות באופן דומה, כאשר הלייזר מכוון לדיו שנותר. עם כל מפגש, הקעקוע ילך וימשיך לדעוך, בהדרגה עד לקבלת התוצאות הרצויות.

חשוב לציין שהליך הסרת הקעקועים בלייזר יכול להשתנות מעט בהתאם לטכנולוגיית הלייזר הספציפית ולטכניקות שבהן משתמשת המרפאה אליה תיגשו. לכן, חשוב להתייעץ עם איש מקצוע מוסמך שיוכל לספק מידע מפורט והכוונה על סמך הקעקוע האישי שלכם וסוג העור.

כמה עולה הסרת קעקוע בלייזר?

מחיר הסרת קעקועים בלייזר יכולה להשתנות בהתאם לגורמים שונים כמו גודל ומורכבות הקעקוע, מספר הפגישות הנדרשות ומיקום המכון. חשוב לקחת בחשבון את כל אלה לצד מומחיות המכון בעת בחינת הצעת המחיר. עם זאת, ניתן לומר באופן כללי כי המחיר הממוצע עבור טיפול בודד להסרת קעקוע קטן עומד על  200 עד 400 ש"ח. המחיר הממוצע עבור הסרת קעקוע בגודל בינוני עומד על 400 עד כ-800 ש"ח לטיפול.

יתרונות וחסרונות של הסרת קעקועים בלייזר

הסרת קעקועים בלייזר מציעה מספר יתרונות, כשהעיקרי בהם הוא כמובן היכולת להבהיר באופן משמעותי או להסיר לחלוטין קעקועים. עם זאת, ישנם גם חסרונות שיש לקחת בחשבון, בהם הפוטנציאל לצלקות, שינוי צבע העור והצורך במספר פגישות. בשביל לעשות לכם קצת סדר, ריכזנו עבורכם את יתרונות וחסרונות התהליך באופן מסודר. 

יתרונות של הסרת קעקועים בלייזר:

 1. יעילה: הסרת קעקועים בלייזר היא אחת השיטות היעילות ביותר להסרת קעקועים לא רצויים, המאפשרת דהייה משמעותית עד להסרה מלאה של הקעקוע.
 2. שיטה רב תכליתית: טכנולוגיית הלייזר יכולה לכוון למגוון רחב של צבעי קעקוע, כולל צבעים קשים להסרה כגון ירוק וכחול.
 3. דיוק: מערכת לייזר יכולה להתמקד באופן סלקטיבי בדיו הקעקוע תוך מזעור הנזק לעור שמסביב.
 4. לא פולשנית: הסרת קעקועים בלייזר היא הליך לא ניתוחי שלא מצריך חתכים או הרדמה.
 5. זמן מנוחה מינימלי: לאחר כל פגישה, יש בדרך כלל זמן מנוחה מינימלי, המאפשר למטופלים לחדש את הפעילות היומיומית שלהם זמן קצר לאחר ההליך.

חסרונות של הסרת קעקועים בלייזר:

 1. רצף של כמה מפגשים: הסרת קעקועים מלאה דורשת לעיתים קרובות יותר ממפגש טיפולי אחד, בהתאם לפרמטרים משמעותיים בהם גודל הקעקוע, צבעי הדיו והתגובה האישית של המטופל להליך. הדבר יכול להגדיל כמובן גם את העלות של ההליך.
 2. עלות: הסרת קעקועים בלייזר יכולה להיות יקרה יחסית, במיוחד כשמדובר בקעקועים גדולים או מורכבים יותר. העלות הכוללת יכולה להשתנות בהתאם למספר הפגישות הנדרשות והמיקום הגיאוגרפי של הקליניקה הטיפולית, מה גם המוניטין שלה.
 3. אי נוחות: על אף שאנשי המקצוע משתדלים למזער כאב ואי נוחות ככל הניתן, חלק מהאנשים בכל זאת עשויים לחוות אי נוחות קלה עד בינונית במהלך תהליך הסרת הקעקועים בלייזר.
 4. תופעות לוואי אפשריות: למרות שתופעות לוואי אינן שכיחות, הסרת קעקועים בלייזר עלולה בעלת סיכון לתופעות לוואי בהן אדמומיות זמנית בעור, נפיחות, שלפוחיות או שינויים בפיגמנטציה של העור. הקפדה על הנחיות מתאימות לטיפול לאחר יכולה לעזור במיזעור סיכונים אלה.
 5. הסרה חלקית: לא תמיד ניתן להגיע להסרה מלאה של קעקוע, במיוחד עבור צבעי דיו מסוימים או קעקועים עמוקים. קעקועים מסוימים עשויים בסיום התהליך לעבור דהייה אך לא היעלמות מוחלטת.

כמה פגישות טיפוליות נדרשות להסרת הקעקוע?

בממוצע, נדרשות מספר פגישות כדי להסיר את הקעקוע לחלוטין. מספר הפגישות תלוי בגורמים שונים, בהם גודל, צבע ועומק הקעקוע, וגורמים נוספים כמו סוג העור והתגובה לטיפול.

למרות השוני האישי בין המטופלים, במרבית המקרים נדרשים 5-10 מפגשים לתוצאות מיטביות.

משך כל פגישה נע בדרך כלל בין 10 ל-30 דקות, אך הוא יכול להיות ארוך יותר כשמדובר בקעקועים גדולים או מורכבים יותר.

הזמן למפגש מושפע מגורמים כמו גודל ומורכבות הקעקוע, הטכנולוגיה בה נעשה שימוש ומהירות המתרגל.

חשוב לציין שרצף מפגשי הסרת קעקועים בלייזר מתוכננים בדרך כלל בהפרש של מספר שבועות כדי לאפשר לעור להחלים ולגוף להפיג את חלקיקי הדיו של הקעקוע שהתפרקו בהליך.

במהלך הטיפול, הלייזר מתמקד באזור המקועקע ומכוון לפיגמנטים של הצבע. קרן הלייזר פולטת פולסים קצרים של אנרגיה, המפרקים את חלקיקי הדיו לשברים קטנים יותר. עם הזמן, המערכת החיסונית של הגוף מפרקת בהדרגה את חלקיקי הצבע, מה שמוביל להבהרה או הסרה של הקעקוע.

חשוב להתייעץ עם איש מקצוע מוסמך שיוכל להעריך את הקעקוע הספציפי שלכם ולספק הערכה מדויקת יותר של מספר הפגישות הנדרשות להסרה מלאה בהתבסס על הנסיבות האישיות שלכם.

האם ההליך כואב?

רמת הכאב במהלך הסרת קעקועים בלייזר יכולה להשתנות מאדם לאדם. אנשים מסוימים עשויים לתאר את התחושה כדומה להצמדה של רצועת גומי על העור, בעוד שאחרים עשויים לתאר חוויה משמעותית יותר של כאב. עם זאת, התקדמות בטכנולוגיית הלייזר והשימוש בחומרי הרדמה מקומיים עוזרים מאוד במזעור אי הנוחות שעשוי לעלות במהלך ההליך.

כדי להתמודד עם כאב ואי נוחות, אנשי המקצוע משתמשים לעתים קרובות בטכניקות כמו מכשירי קירור וקרמי הרדמה מקומיים לפני הטיפול. אמצעים אלה עוזרים להפחית את הרגישות באזור המטופל ולהפחית מעוצמת הכאב.

חשוב לספר למטפל טרם הטיפול על מידת הסבילות האישית שלכם לכאב וכל דאגה שעשויה לעלות לכם לקראת הטיפול. המטפל יכול לספק מידע לגבי האפשרויות שעומדות על הפרק בכדי להפחית מהכאב ולהבטיח את הנוחות האישית שלכם במהלך הפגישה.

חשוב לציין שהכאב שנחווה במהלך הסרת קעקוע בלייזר הוא לרוב קצר וזמני, ונמשך רק למשך פעילות הלייזר. לאחר השלמת הטיפול, כל אי נוחות או רגישות באזור המטופל לרוב חולפת תוך פרק זמן קצר. ביצוע ההנחיות שנתן איש המקצוע יסייעו במזעור כל אי נוחות שעשויה לעלות לאחר הטיפול.

בעוד שהסרת קעקועים בלייזר יכולה להיות כרוכה ברמה מסוימת של אי נוחות, היא לרוב נסבלת היטב על ידי רוב האנשים. הכאב שנחווה בטיפול לרוב פחות עוצמתי מהרצון להסיר קעקוע לא רצוי.

התייעצות עם רופא מוסמך יכולה לספק לכם הבנה טובה יותר של למה לצפות מבחינת כאב ואי נוחות בהתבסס על הנסיבות הייחודיות שלך.

מהם הסיכונים הפוטנציאליים הכרוכים בהסרת שיער בלייזר?

בעוד שהסרת קעקועים בלייזר נחשבת בדרך כלל בטוחה, ישנם סיכונים ותופעות לוואי פוטנציאליים הקשורים להליך, אליהם חשוב להיות מודעים. להלן כמה סיכונים פוטנציאליים ששווה לכם להכיר:

 1. שינוי צבע העור: הסרת קעקועים בלייזר יכולה לפעמים לגרום לשינויים זמניים או קבועים בפיגמנטציה של העור בהם להיפופיגמנטציה (הבהרה של גוון העור) או היפרפיגמנטציה (הכהה של גוון העור) באזור המטופל.
 2. צלקות: במקרים מסוימים, הסרת קעקועים בלייזר עלולה להוביל לצלקות. סיכון זה גבוה יותר עבור אנשים עם היסטוריה של צלקות קלואידיות או היפרטרופיות.
 3. רגישות וגירוי בעור: טיפול בלייזר עלול לגרום לרגישות זמנית בעור, אדמומיות, נפיחות ושלפוחיות באזור המטופל. תופעות הלוואי האלה חולפות בדרך כלל תוך מספר ימים או שבועות.
 4. זיהום: למרות שמדובר בתופעה נדירה, קיים סיכון קל לזיהום בעקבות הסרת קעקועים בלייזר. חשוב לעקוב אחר כל הוראות הטיפול לאחר הטיפול שסופקו על ידי הרופא שלכם על מנת למזער את הסיכון לזיהום.
 5. תגובות אלרגיות: מטופלים מסוימים עשויים לחוות תגובה אלרגית לדיו או ללייזר בו נעשה שימוש בתהליך. מומלץ ליידע את הקליניקה בה אתם נעזרים על כל אלרגיה או רגישות ידועה.
 6. הסרת קעקועים חלקית: ייתכן שהסרה מלאה של קעקוע לא תמיד תהיה אפשרית, במיוחד כשמדובר בקעקועים צבעוניים, עמוקים או כאלה המכילים סוגי דיו מסוימים. למשל, צבעי דיו בהם ירוק או צהוב, עשויים להיות עמידים יותר לטיפול.

כדי למזער את הסיכונים, חשוב מאוד לבחור בקליניקה מוסמכת ומנוסה המשתמשת בפרוטוקולי בטיחות נאותים שמתעדכנת ועוקבת אחרי השיטות המומלצות להסרת קעקועים בלייזר והפיתוחים בתחום. הם יבצעו הערכה יסודית של הקעקוע וסוג העור שלכם על מנת לקבוע את תוכנית הטיפול המתאימה ביותר עבורכם. בנוסף, ביצוע כל ההנחיות לפני ואחרי הטיפול שסופקו על ידי הרופא המקצועי שלכם יסייע כמובן במזעור הסיכויים לסיבוכים ויקדם ריפוי תקין.

בחירת הספק המתאים להסרת קעקועים בלייזר

כאמור, בחירת הקליניקה המתאימה להסרת קעקועים בלייזר משמעותית לחוויה בטוחה והשגת תוצאות מיטביות. להלן מספר גורמים מרכזיים שחשוב שתכירו כאשר אתם ניגשים לבחור ספק:

 • מוניטין וניסיון: חפשו קליניקה בעלת מוניטין חיובי וניסיון רב בתחום הסרת קעקועים בלייזר.
 • הסמכה: ודאו שהקליניקה בה אתם נעזרים מעסיקה אנשי מקצוע מוסמכים שעברו הכשרה מתאימה להסרת קעקועים בלייזר.
 • טכנולוגיה וציוד: העריכו את טכנולוגיית הלייזר והציוד של הקליניקה. מערכות לייזר מודרניות ומתקדמות יעילות יותר ומציעות תוצאות טובות יותר.
 • בטיחות והיגיינה: חשוב מאוד לבחור בקליניקה בעלת תקני בטיחות והיגיינה. ודאו שהקליניקה מקפידה על פרוטוקולי סטריליזציה קפדניים, שומרת על סביבת טיפול נקייה ועוקבת אחר אמצעי הבטיחות המתאימים כדי להגן הן על הלקוחות והן על המטפלים.
 • תהליך ייעוץ: קליניקה מקצועית בעלת מוניטין חיובי תציע תהליך ייעוץ יסודי. במרפאה איכותית תתבצע הערכה של הקעקוע שלכם, יתקיים דיון בתוצאות הצפויות להליך, תוסבר לכם תוכנית הטיפול, ותיעשה התייחסות לכל דאגה או שאלה שתעלה בדרך.
 • תמונות לפני ואחרי: בקשו לבחון תמונות לפני ואחרי של לקוחות עבר שעברו הסרת קעקועים בלייזר בקליניקה הרלוונטית.
 • תמחור וחבילות: בררו לגבי רכיבי התמחור וחבילות הטיפול שמציעה הקליניקה.
 • שביעות רצון מטופלים וליווי לאחר: בחנו את שביעות הרצון של לקוחות עבר בקליניקה..

מהו שיעור ההצלחה של הסרת קעקועים בלייזר?

הצלחה של תהליך הסרת הקעקועים בלייזר תלויה בגורמים שונים, לרבות סוג וצבע הדיו המשמש, עומק הקעקוע וגורמים בודדים כמו סוג העור והתגובה החיסונית. התייעצות עם רופא מוסמך משמעותית להערכה מדויקת של התוצאה הצפויה. אחוז ההצלחה הוא כמובן גם ביחס לתוצאה הצפויה שהמטפל הבהיר בפני הלקוח טרם הטיפול. מרבית הטיפולים שנעשו בקליניקה שלנו זכו לשביעות הרצון של לקוחותינו.

האם ניתן ליצור קעקוע חדש על אזור בו הסרנו קעקוע בעבר?

אמנם ניתן לקעקע קעקוע חדש על אזור שטופל בעבר, אך יש לקחת בחשבון שיקולים מסוימים. גורמים כמו מידת הסרת הקעקועים ואיכות העור באזור המטופל הם שיקולים עליהם מומלץ להתייעץ עם המקעקע לפני יצירה של קעקוע חדש..

לפני הטיפול ולאחריו

לפני הסרת קעקועים בלייזר, יש להקפיד על שגרה שמתאימה לטיפול כמו הימנעות מחשיפה לשמש וביצוע של הנחיות ספציפיות נוספות. לאחר ההליך, ייתכנו תופעות לוואי זמניות כגון אדמומיות, נפיחות וגלדים. חשוב להקפיד על הנחיות טיפול לאחר הטיפול כדי להקל על ריפוי תקין.

לפני ואחרי הסרת קעקועים בלייזר

לפני הטיפול, התייעצו עם המטפל כדי להעריך את הקעקוע ולדון בציפיות לתוצאות הטיפול. במהלך ההליך יסופקו לכם משקפי מגן, והלייזר יופעל על האזור המקועקע. לאחר מכן, טיפול אוחר משמעותי על מנת לעודד ריפוי ולהגיע לתוצאות הטובות ביותר.

סיכום

הסרת קעקועים בלייזר יכולה לספק פתרון אידיאלי למי שרוצה להסיר קעקועים לא רצויים. התחשבות בגורמים כמו מחיר, יתרונות וחסרונות, סיכונים נלווים, רמות כאב, משך הטיפול, אחוזי הצלחה, ההבדלים בין קליניקות שונות, טיפול אישי לפני ההליך, זמן ריפוי ותוצאות צפויות, יסייעו לאנשים רבים ששוקלים לבצע את התהליך, להכיר אותו יותר מקרוב. הקפידו להתייעץ עם אנשי מקצוע מוסמכים שיוכלו להעריך את המצב הספציפי שלכם ולהדריך אתכם בתהליך. באמצעות סבלנות והקפדה על הוראות טיפול לאחר ההליך, הסרת קעקועים בלייזר יכולה לעזור לכם בהשגת התוצאות הטובות ביותר עבורכם.

Picture of סוקר רפואי: ד"ר יותם גינזבורג
סוקר רפואי: ד"ר יותם גינזבורג

ד"ר גינזבורג התמחה מספר שנים בכירורגיה בבי"ח, צבר נסיון ניתוחי ומיומנות כירורגית, והחליט לעבור ולהתמחות בתחום הרפואה האסתטית. בשנים האחרונות צבר ניסיון רב ברפואה האסתטית, עם אלפי לקוחות מרוצים מכל הארץ.

הסרת קעקועים בלייזר מחיר

הסרת קעקועים בלייזר הפכה לשיטה פופולרית להעלמת קעקועים לא רצויים. עם זאת, הבנת גורמי התמחור המעורבים בהליך זה חיונית עבור אנשים השוקלים הסרת קעקועים. במאמר

קרא עוד »
מה יש במדריך?
עד 3 הצעות מחיר ממיטב המומחים באזורכם ללא התחייבות