הסרת שיער בלייזר: כל מה שצריך לדעת

על הסרת שיער בלייזר

הסרת שיער בלייזר צברה פופולריות עצומה בשנים האחרונות כשיטה מועדפת להסרת שיער לאורך זמן.

מדובר בהליך לא פולשני שמציע פתרון יעיל להסרת שיער לא רצוי ומאפשר לבוחרים בו להנות מעור חלק ונטול שיער.

במדריך מקיף זה, נעמיק במורכבויות שבתהליך הסרת שיער בלייזר, לרבות עקרון הפעולה של השיטה, אזורי גוף מתאימים, היבטים שמשפיעים על תמחור, סיכונים פוטנציאליים, יתרונות וחסרונות, מועמדים אידיאליים, מכשירים נפוצים, משך הטיפול, דרישות גיל ובחירת מרפאה נכונה.

אז איך הסרת שיער בלייזר עובדת?

הסרת שיער בלייזר עובדת על בסיס עיקרון הפוטותרמוליזה הסלקטיבית. ההליך מתמקד במלנין הקיים בזקיקי השיער, שסופג את אנרגיית הלייזר וממיר אותה לחום. חום זה פוגע בזקיקי השיער ובהתאם מעכב צמיחת שיער עתידית. ההסרה נעשית באמצעות סוגים שונים של לייזרים, כגון Alexandrite, Diode ו-Nd:YAG, משמשים כדי לתת מענה לסוגי עור ושיער שונים.

אזורי הגוף המתאימים להסרת שיער בלייזר

הסרת שיער בלייזר יעילה במגוון אזורי גוף אצל גברים ונשים כאחד. בין אזורי הטיפול הנפוצים נמנים הפנים, הצוואר, החזה, הגב, הידיים והרגליים, ואזורים מעט רגישים יותר בהם אזור המפשעות ובתי השחי. אזורי הפעילות הפוטנציאליים שהשיטה מאפשרת מהווים יתרון משמעותי – באמצעות הסרת שיער בלייזר ניתן להשיג עור חלק באזורים שמאתגר מאוד לנהל בשיטות הסרת שיער אחרות.

אזורים בגוף שבהם לא מומלצת הסרת שיער בלייזר

בעוד שהסרת שיער בלייזר בטוחה בדרך כלל, ישנם אזורים מסוימים בגוף שבהם מומלץ לנקוט משנה זהירות. בין אזורים רגישים שכאלה ייכללו הגבות ואזור העיניים שמסביב, אזור המפשעה, ושיעור מסביב לאזור הפטמה. בשל האופי העדין של אזורים אלה, שיטות אלטרנטיביות להסרת שיער עשויות להתאים עבורם יותר.

מחיר הסרת שיער בלייזר

מחיר הסרת שיער בלייזר יכול להשתנות בהתאם למספר גורמים בהם כמות הטיפולים (פגישות) הנדרשים להשגת התוצאה הרצויה, סוג העור וצבעו, סוג השיער, וניסיון והציוד של המרפאה בה תבצעו את הטיפול, אך ניתן לומר בהערכה הסרת שיער בלייזר תעלה בממוצע כ- 6,500-8,000 ש"ח בקליניקות פרטיות. חשוב לציין, לפי מחקר של הצוות המקצועי שלנו במדיקל לייזר אורך הטיפולים הממוצע הנדרש לנשים הינו 12, ולגברים 15.

טווח מחירים לפי אזורים בגוף

  • שפם, מפשעות, בית שחי, כתפיים, ואזורים קטנים בגוף לטיפול יחיד העלות תיהיה: בין 80-200 ש"ח.
  • יידיים, רגליים, גב, בטן ואזורים יותר גדולי בגוף העלות של טיפול יחיד תיהיה: בין 250-500 ש"ח.

איך להתכונן לטיפולי הסרת שיער בלייזר?

כדי להתכונן לטיפולי הסרת שיער בלייזר, הימנעו מחשיפה לשמש למשך שבועיים לפחות והפסיקו למרוט או לשעוו את אזור הטיפול בשעווה למשך ארבעה שבועות. לגלח את האזור יום או יומיים לפני הפגישה ולהימנע משימוש במוצרי טיפוח ביום הטיפול. הודע לספק שלך על תרופות ומצבים רפואיים. הקפדה על הנחיות אלו מסייעת להבטיח טיפול יעיל ומפחיתה את הסיכון לסיבוכים.

סיכונים ותופעות לוואי של הסרת שיער בלייזר

בעוד שהסרת שיער בלייזר בטוחה בדרך כלל, חשוב להיות מודעים לסיכונים ותופעות לוואי פוטנציאליים שיש לשיטה. אי נוחות זמנית, אדמומיות ונפיחות קלה שכיחים מיד לאחר ההליך. במקרים מסוימים, מטופלים עשויים לחוות פיגמנטציה או שינוי צבע העור, אבל חשוב לזכור שמדובר במצבים שהם לרוב זמניים.

תופעות לוואי נדירות אך אפשריות כגון כוויות או שלפוחיות יכולות להופיע, אך הסבירות של הופעתן מושפעת מאוד מהמקצועיות ומידת הניסיון של המרפאה המטפלת. נקודה משמעותית זו מדגישה את החשיבות של בחירת מרפאה בעלת מוניטין חיובי שמבצעת את ההליך בפיקוח של אנשי מקצוע מוסמכים.

יתרונות וחסרונות של הסרת שיער בלייזר

הסרת שיער בלייזר מאופיינת ביתרונות רבים כשהעיקרית כמובן היא היכולת של השיטה להגיע לדילול משמעותי בשיעור לא רצוי באופן ארוך טווח. בכך, למטופלים והמטופלות נחסך זמן רב והצורך שמאפיין שיטות הסרה זמניות בתחזוקה שגרתית.

עם זאת, ישנם כמה חסרונות פוטנציאליים שחשוב לקחת בחשבון בהם הצורך במספר פגישות והיעילות החלקית של השיטה עבור מטופלים עם שיער בהיר או עבור בעלי מצבים רפואיים מסוימים.

יתרונות

חסרונות

1. תוצאות לטווח ארוך 1. נדרשות מספר פגישות
2. הפחתה בצמיחת שיער 2. לא מתאים לשיער בהיר
3. מיקוד מדויק של זקיקי שיער 3. פוטנציאל לשינוי צבע העור
4. חיסכון בזמן בהשוואה לשיטות אחרות 4. אי נוחות ואדמומיות זמנית
5. אזורי טיפול מגוונים 5. סיכון לתופעות לוואי נדירות
6. מתאים לסוגי עור ושיער שונים 6. עלות גבוהה יותר בהשוואה לשיטות מסורתיות
7. מגביר את הביטחון העצמי והנוחות 7. לא מומלץ במצבים רפואיים מסויימים

אז למי התהליך מתאים?

הסרת שיער בלייזר מתאימה לאנשים רבים כאשר האוכלוסייה שצפויה להרוויח ביותר מהשיטה היא אנשים בעלי שיער כהה ועור בהיר יותר – נוכח הניגוד בין צבע השיער לעור, על פי רוב מתקבלות התוצאות הטובות ביותר.

כיום, נוכח התקדמות הטכנולוגיה הפכה הסרת שיער בלייזר לאפשרית עבור מגוון רחב יותר של גווני עור. עם זאת, מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע כדי לקבוע אם הסרת שיער בלייזר מתאימה, תוך התחשבות בשיקולים משמעותיים בהם סוג העור, מצבים רפואיים או חששות.

באיזה מכשור נעשה שימוש כיום בטיפול?

כיום נעשה שימוש נרחב במספר מכשירי לייזר לטובת התהליך – לייזר אלכסנדריט, לייזר דיודה ולייזר Nd:YAG נמנים כיום בין האפשרויות הפופולריות ביותר. לכל מכשיר יש את היתרונות שלו והוא מתאים למגוון סוגי עור ושיער. בחירת המכשיר תלויה בגורמים בהם גוון העור של האדם, צבע השיער ואזור הטיפול הממוקד.

למשך כמה זמן התוצאות צפויות להישמר?

משך הפחתת השיער בעקבות הסרת שיער בלייזר משתנה מאדם לאדם. בממוצע, ניתן לצפות להפחתה משמעותית בצמיחת שיער לתקופה של מספר חודשים או יותר. בין הגורמים המשפיעים על אורך החיים של התוצאות ישנם מאפייני שיער ועור, מספר הפגישות שבוצעו וגורמים הורמונליים רלוונטיים. בהתאם, ייתכן שיהיה צורך בפגישות תחזוקה תקופתיות כדי לשמור על תוצאות מיטביות.

באיזה גילאים ניתן לבצע הסרת שיער בלייזר?

הגיל המינימלי לעבור הסרת שיער בלייזר משתנה בין מרפאות ואזורים. בדרך כלל, אנשים בסוף שנות העשרה או תחילת שנות העשרים לחייהם יכולים להתאים לתהליך. כשמדובר במטופלים צעירים יותר חשוב לקחת בחשבון גורמים משמעותיים בהם דפוסי צמיחת השיער, יציבות הורמונלית והסכמת ההורים. אין הגבלת גיל מקסימלית להסרת שיער בלייזר, כל עוד המטופל נמצא במצב בריאותי טוב.

הסרת שיער בלייזר מתי רואים תוצאות?

ניתן להבחין בתוצאות של הסרת שיער בלייזר לאחר הפגישות הראשונות, כאשר בדרך כלל ניתן לראות ירידה משמעותית לאחר 3 עד 6 מפגשים. החוויות האישיות עשויות להשתנות, ונדרשות מספר פגישות לתוצאות אופטימליות וארוכות טווח. ייתכן שיהיה צורך בפגישות תחזוקה כדי למקד כל צמיחת שיער מחדש.

כמה זמן נכון לחכות בין טיפול לטיפול?

הזמן המומלץ בין טיפולי הסרת שיער בלייזר הוא בדרך כלל 4 עד 6 שבועות. מרווח זה מאפשר לשיער לעבור את מחזור הצמיחה הטבעי שלו, ומבטיח שהלייזר מכוון לשיער בשלב הצמיחה הפעילה. חשוב לעקוב אחר לוח הזמנים שסופק על ידי ספק הסרת שיער בלייזר כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר.

הסרת שיער בלייזר כמה טיפולים צריך?

מספר הטיפולים הדרושים להסרת שיער בלייזר משתנה בהתאם למספר גורמים, לרבות סוג השיער של האדם, צבעו, עוביו ואזור הטיפול. בממוצע, רוב האנשים דורשים בין 6 ל-8 מפגשים כדי להשיג הפחתת שיער משמעותית ולאורך זמן. עם זאת, חשוב לציין שהחוויות האישיות עשויות להשתנות, ואנשים מסוימים עשויים לדרוש יותר או פחות טיפולים בהתאם לצרכים הספציפיים שלהם. ספק הסרת שיער בלייזר שלך יעריך את שיערך ויספק תוכנית טיפול מותאמת אישית עם מספר הפגישות המומלץ במהלך הייעוץ שלך.

האם הסרת שיער בלייזר לצמיתות?

הסרת שיער בלייזר מציעה הפחתת שיער לטווח ארוך אך עלולה שלא לגרום להסרת שיער לצמיתות. למרות שזה יכול להפחית באופן משמעותי את צמיחת השיער, חלק מזקיקי השיער עלולים להיות רדומים או לייצר שיער חדש עם הזמן. ייתכן שיידרשו הפעלות תחזוקה כדי למקד כל צמיחה מחודשת. היעילות של הסרת שיער בלייזר עשויה להשתנות בהתאם לגורמים כגון צבע שיער, סוג עור ותגובה אישית. עדיף להתייעץ עם ספק מוסמך כדי להבין את התוצאות הצפויות למצב הספציפי שלך.

האם זה כואב?

רמת אי הנוחות שחווית במהלך הסרת שיער בלייזר יכולה להשתנות בהתאם לרגישות האישית ולאזור הטיפול. רוב האנשים מתארים את התחושה כתחושת צריבה או חבטה קלה, בדומה להצמדה של גומייה על העור. עם זאת, טכנולוגיות לייזר מודרניות משלבות לעתים קרובות מנגנוני קירור כדי למזער את אי הנוחות. ניתן למרוח קרמים להרדמה מקומיים לפני הטיפול כדי להפחית עוד יותר אי נוחות אפשרית. בסך הכל, בעוד שהסרת שיער בלייזר עלולה לגרום לאי נוחות זמנית, היא בדרך כלל נסבלת היטב על ידי רוב האנשים.

האם ניתן לבצע הסרת שיער בלייזר לכל סוגי השיער והעור?

ההתקדמות בטכנולוגיית הלייזר אפשרה לבצע הסרת שיער בלייזר במגוון רחב של סוגי עור וצבעי שיער. עם זאת, יעילות הטיפול יכולה להשתנות בהתאם לניגוד בין צבע השיער לגוון העור.

באופן מסורתי, הסרת שיער בלייזר הייתה יעילה ביותר עבור אנשים עם שיער כהה, גס ועור בהיר, שכן הניגודיות מאפשרת מיקוד טוב יותר של זקיקי השיער. אנשים עם צבעי שיער בהירים יותר, כגון בלונד, אפור או אדום, עשויים לקבל תוצאות פחות צפויות מכיוון שהלייזר מכוון לפיגמנט בזקיקי השיער.

עם זאת, ישנן מערכות לייזר ספציפיות, כגון לייזר Nd:YAG, שיכולות להיות יעילות עבור סוגי עור כהים יותר או צבעי שיער בהירים יותר. עדיף להתייעץ עם ספק מוסמך שיוכל להעריך את מאפייני העור והשיער הספציפיים שלך כדי לקבוע את טיפול הלייזר המתאים ביותר עבורך.

כמה זמן נמשך כל סשיין (טיפול)?

משך כל מפגש הסרת שיער בלייזר יכול להשתנות בהתאם לגודל אזור הטיפול ולצפיפות השיער. עם זאת, רוב המפגשים הם מהירים יחסית, בדרך כלל נעים בין מספר דקות לשעה. ניתן לטפל באזורים קטנים יותר כמו השפה העליונה או בית השחי תוך דקות ספורות, בעוד שאזורים גדולים יותר כמו הרגליים או הגב עשויים להימשך זמן רב יותר. במהלך הייעוץ, ספק הסרת שיער בלייזר יספק לך אומדן מדויק יותר של משך הפגישה בהתאם לצרכי הטיפול הספציפיים שלך.

תוך כמה זמן אראה תוצאות?

ציר הזמן לראות תוצאות ניכרות מהסרת שיער בלייזר משתנה מאדם לאדם. בדרך כלל, נדרשות מספר פגישות כדי להשיג הפחתת שיער משמעותית. לאחר הפגישות הראשונות, ייתכן שתתחיל לראות ירידה בצמיחת השיער. מסגרת הזמן המדויקת לתוצאות הנראות לעין תלויה בגורמים כמו אזור הטיפול, סוג השיער והתגובה האישית לטיפול. אנשים מסוימים עשויים להבחין בהבדל לאחר 3 עד 6 מפגשים, בעוד שאחרים עשויים לדרוש יותר מפגשים כדי לראות תוצאות ניכרות. חשוב לעקוב אחר תוכנית הטיפול המומלצת שסופקה על ידי ספק הסרת שיער בלייזר שלך ולהיות ציפיות ריאליות לגבי ציר הזמן להשגת התוצאות הרצויות.

האם ניתן לבצע הסרת שיער בלייזר באזורים רגישים כמו קו הביקיני או הפנים?

כן, ניתן לבצע הסרת שיער בלייזר בפנים ובאזורים רגישים כמו קו הביקיני. למעשה, אזורים אלו הם בין האזורים המטופלים ביותר בהסרת שיער בלייזר. ההליך יכול למקד ביעילות שיער לא רצוי באזורים אלה ולספק הפחתת שיער לאורך זמן.

עם זאת, חשוב לציין שאזורים רגישים עשויים להיות מועדים יותר לתופעות לוואי זמניות כגון אדמומיות, נפיחות או אי נוחות קלה מיד לאחר הטיפול. תופעות אלו בדרך כלל מתפוגגות תוך פרק זמן קצר.

הסרת שיער בלייזר לגברים

אזורים ספציפיים המטופלים בדרך כלל לגברים

הסרת שיער בלייזר לגברים זה בדרך כלל עבור אזורים כמו הגב, החזה, הכתפיים, הצוואר ושיער הפנים (כולל טיפולים לטובת עיצוב זקן).

יתרונות וחסרונות של הסרת שיער בלייזר לגברים

הסרת שיער בלייזר מציעה מספר יתרונות לגברים, ירידה בתדירות הגילוח הנדרשת, עור חלק יותר ואסתטיקת טיפוח משופרת. ההליך יכול לעזור להתמודד עם חששות נפוצים כמו שערות חודרניות וחיתוך במהלך הגילוח.

עם זאת, נוכח הבדלים בדפוסי צמיחת השיער ובעובי בין גברים לנשים, מטופלים גברים צריכים לדעת שבמקרים רבים עשויים להידרש מפגשים נוספים על מנת להגיע לתוצאה מיטבית.

הבדלים בדפוסי צמיחת שיער ובעובי בין גברים לנשים

– צמיחת שיער – צמיחת שיער בגברים היא לרוב עבה וגסה יותר בהשוואה לנשים.

– דפוסי צמיחה – אזורים מסוימים בגברים עשויים להיות מאופיינים בצמיחה חזקה יותר ביחס לנשים.

שינויים אלו עשויים להשפיע על מספר הפגישות הנדרשות להפחתת שיער משביעת רצון.

הסרת שיער בלייזר לנשים

אזורים משותפים המיועדים לנשים

נשים נהנות מהסרת שיער בלייזר באזורים מגוונים בהם הרגליים, בית השחי, אזור הביקיני, השפה העליונה, הסנטר והזרועות. אזורים אחרים כמו הגב, החזה והבטן יכולים להיות מטופלים אף הם בהתאם להעדפות האישיות של המטופלות.

יתרונות וחסרונות בהסרת שיער בלייזר בנשים

תוצאות ארוכות טווח – הסרת שיער בלייזר מספקת לנשים תוצאה ארוכת טווח ומונעת את הצורך בתחזוקה שגרתית בגילוח או שעווה תכופים.

מניעת בעיות שגרתיות – הסרה פרמננטית של שיער תימנע התמודדות עם בעיות שגרתיות של הסרת שיער בשיטות אחרות בהן שערות חודרניות וכוויות.

יעילות – על אף שתוצאות הסרת השיער בלייזר על פי רוב מספקות, גורמים הורמונליים שנובעים מהמחזור החודשי, היריון או גיל המעבר, לצד מחזורי צמיחת שיער בנשים עשויים להשפיע על תוצאות הטיפול ולהביא לצורך בתיאום של פגישות טיפול נוספות.

ההיבט ההורמנלי המשמעותי ביותר כשמדובר בטיפול בנשים הוא הדינמיות באיזון בין רמת האסטרוגן לטסטסטרון, אשר יכולים להשפיע על עובי וצפיפות השיערות ומחזור הצמיחה של השיערה. לכן, מומלץ להתייעץ על היבט זה עם המרפאה המטפלת על מנת לקבוע תוכנית טיפול שתהיה יעילה ומותאמת לצרכים האישיים של כל מטופלת.

הסרת שיער בלייזר בבית – עשו זאת בעצמכם

הסרת שיער בלייזר בבית הפכה לאופציה פופולרית יותר ויותר עבור אנשים המחפשים דרך נוחה וחסכונית להשיג עור חלק ונטול שיער. שיטה זו משתמשת במכשירי כף יד הפולטים קרני לייזר כדי לכוון ולנטרל זקיקי שיער, ובסופו של דבר מונעים צמיחת שיער מחדש.

מכשירי לייזר להסרת שיער בשימוש ביתי, תכוננו להיות ידידותיים ובטוחים למשתמשים, ובדרך כלל רמות האנרגיה שלהם נמוכות יותר מהציוד בקליניקה המקצועית, ומחיתים את הסיכון להשפעות שליליות שנובעות מביצוע הטיפול ללא ניסיון ומקצועיות.

בהשוואה לקליניקה ולמכשירים מקצועיים יותר, צריך לבצע בתדירות רבה יותר טיפולים להשגת תוצאות פחותות יותר, אך ללא ספק גם התוצאות של השימוש הביתי מחוות דעת רבות שקיבלנו מלקוחות שלנו, גם עושה את העבודה(: אז ככה שתהיו בטוחים שימוש עקבי וחרוץ יכול להוביל להפחתת שיער משמעותית לאורך זמן

עם זאת, חיוני לעקוב בקפידה אחר הנחיות היצרן ולבצע בדיקת מדבקות על אזור קטן של העור כדי להבטיח תאימות ולמזער את הסיכויים לתגובות שליליות כלשהן. בעוד שהסרת שיער בלייזר בבית מציעה נוחות ופרטיות, חיוני להציב ציפיות ריאליות ולהכיר בכך שטיפולים מקצועיים עדיין עשויים להניב תוצאות מהירות ומקיפות יותר עבור אנשים מסוימים.

איך בוחרים את הקליניקה הנכונה ביותר?

כשמדובר בפרוצדורה רגישה ואישית כמו הסרת שיער, חשוב לבחור בחירת מרפאה בעלת מוניטין חיובית, על מנת להנות מתוצאות מיטיבות וחוויה נעימה. לכן, מומלץ לבצע מחקר מקיף בשביל לזהות מרפאות עם אנשי מקצוע מוסמכים ומנוסים.

בין הגורמים שחשוב לקחת בחשבון בבחירה נמנים כישורי אנשי הצוות, מידת הניסיון של המרפאה, המלצות של לקוחות עבר מרוצים וחשוב לא פחות – מידת ההקפדה של המרפאה על פרוטוקולי הבטיחות ותקני התעשייה.

הסרת שיער בלייזר בפריסה ארצית 30% הנחה דרך מדיקל לייזר בלבד!

לסיכום

הסרת שיער בלייזר חוללה לכל הדעות מהפכה בעולם הסרת השיער, ונותנת פתרון אמין לאלו מאיתנו המחפשים עור חלק ונטול שיער לאורך זמן.

הבנת עקרון העבודה, אזורי גוף מתאימים, שיקולי תמחור, סיכונים פוטנציאליים והיבטים חשובים אחרים של הסרת שיער בלייזר חיונית לקבלת החלטות מושכלות.

על ידי התחשבות בצרכים האישיים והתייעצות עם אנשי מקצוע, ניתן להגיע לתוצאות מיטביות וליהנות מהיתרונות של השיטה לצד סיכון ברמה מינימלית.

Picture of סוקר רפואי: ד"ר יותם גינזבורג
סוקר רפואי: ד"ר יותם גינזבורג

ד"ר גינזבורג התמחה מספר שנים בכירורגיה בבי"ח, צבר נסיון ניתוחי ומיומנות כירורגית, והחליט לעבור ולהתמחות בתחום הרפואה האסתטית. בשנים האחרונות צבר ניסיון רב ברפואה האסתטית, עם אלפי לקוחות מרוצים מכל הארץ.

מה יש במדריך?
עד 3 הצעות מחיר ממיטב המומחים באזורכם ללא התחייבות