חומצה היאלורונית היא חומר הקיים באופן טבעי בנוזלי העיניים והמפרקים, התורם כמרפד וכחומר סיכה ברקמות שונות. יישומים קוסמטיים משתמשים בצורות שונות של חומצה היאלורונית. בנוסף, זה עשוי להשפיע על תגובת הגוף לפציעות ולתרום להפחתת הנפיחות.

בעוד שאנשים צורכים לעתים קרובות חומצה היאלורונית דרך הפה או מורחים אותה על העור עבור בעיות כמו UTI, ריפלוקס חומצי, עיניים יבשות, ריפוי פצעים ועור מזדקן, יש עדויות מדעיות מוגבלות התומכות ביישומים אלה.

מהי חומצה היאלורונית?

חומצה היאלורונית (Hyaluronic Acid) זוכה להערכה רחבה כמרכיב טיפוח עור מועדף , וזוכה לשבחים רבים בתחום הטיפוח. 

חומצה היאלורונית הניתנת באמצעות זריקות משמשת כחומר מילוי עורי זמני. 

HA, המופיע באופן טבעי בגוף, נמצא בשפע במיוחד במפרקים, בעיניים ובעור. בעור, HA שואב מים, ומשפר את הלחות. 

חומצה היאלורונית מתפקדת כחומר לחות, מה שאומר שהיא שואבת ושומרת מים בעור, והיא מצטיינת בתפקיד זה וביכולתה המרשימה להחזיק עד פי 1000 ממשקלה במים.

הזדקנות גורמת לדלדול השומן, השרירים, צפיפות העצם ועובי העור בפנים, מה שמוביל למראה שקוע או נפול, כמו גם להתפתחות של קמטים עדינים, קמטים, קפלים ושפתיים דקות יותר. 

HA הניתן להזרקה מטפל בבעיות אלו על ידי הפחתת קווים עדינים, קמטים וקפלי פנים, תוך מתן מבנה, מסגרת ונפח לפנים ולשפתיים. ההשפעות של חומצה היאלורונית להזרקה מתבטאות מיד.

הזרקת חומצה היאלורונית לשיפור המראה שלך

חומרי מילוי עוריים מציעים יותר מסתם הפחתת קמטים. למרות שהם מצוינים בהחלקת קמטים, חומרי מילוי גם משפרים את תווי הפנים ומשיבים את המלאות הצעירה. הטיפולים הנפוצים כוללים:

עם מיקום אסטרטגי של חומרי מילוי, המטופלים יכולים להשיג מראה רענן ומתחדש. חומרי מילוי נותנים מענה למגוון של חששות מעבר לקמטים בלבד. מטופלים יכולים למקד אזורי פנים מרובים לשיפור אסתטי מוחלט.

אילו סוגים של חומצה היאלורונית יש?

להלן סוגי החומצה היאלורונית.

צורת המלח של חומצה היאלורונית, משמשת כחומר לחות מצוין השומר ביעילות על מים, ובכך תומך ברמות לחות אופטימליות של העור.

סוג ספציפי של HA בעל יכולת ליצור "סרט" הגנה על פני העור, התורם להפחתת איבוד הלחות ומקדם לחות מתמשכת.

צורה ייחודית של HA עם יכולת להצמיד את עצמה בצורה מאובטחת לשכבות הפנים של העור, ולשפר את יעילותו בשמירה על לחות.

ניתן להשוות גרסה זו לחומצה היאלורונית מקוצרת, המאופיינת בגודלה הקטן יותר. תכונה זו מאפשרת לו לחדור לעור עמוק יותר בהשוואה לצורות אחרות של HA, מה שמבטיח יתרונות יעילים לטיפוח העור.

סוגי טיפול של מילוי והזרקת חומצה היאולורונית

בולטרו בלאנס , ג'ובידרם אולטרה , ג'ובידרם אולטרה פלוס , רסיטלאן , רסיטלאן משי , רסיטלאן וולומה וליפט הם חומרי מילוי מובהקים של חומצה היאלורונית , לכל אחד מהם מאפיינים ייחודיים הקובעים את אתרי ההזרקה האופטימליים שלהם בפנים, את עומק העור שבו הם צריכים להינתן, ומשך יעילותם.

לדוגמה, בולטרו ו-רסיטלאן משי משמשים לעתים קרובות כדי לטפל בקווים רדודים ועדינים. 

כדי לשפר קווים עדינים סביב השפתיים או לטפל בנפח ומבנה השפתיים, מומלץ בדרך כלל, רסיטלאן, רסיטלאן משי, ג'ובידרם אולטרה או בולטרו. 

הפחתת הקפלים הנזולביאליים וקווי מריונטה עשויה להיות כרוכה בשימוש ב- רסיטלאן, רסיטלאן משי, ג'ובידרם אולטרה, ג'ובידרם אולטרה פלוס או בולטרו בלאנס, כפי שנקבע על ידי הרופא. 

הגדלת לחיים, שמטרתה לספק מבנה, הגבהה ומראה צעיר יותר, מושגת בדרך כלל באמצעות וולומה או רסיטלאן ליפט.

תוצאות אינדיבידואליות ואריכות ימים כפופים לגורמים כגון מקום ההזרקה, המאפיינים הספציפיים של חומר המילוי, גיל המטופל ומאפייני העור האישיים. 

לדוגמה, תוצאות בשפתיים עשויות להימשך כ-6 חודשים, בעוד שהתוצאות בקפלי האף עלולות להימשך 9-12 חודשים או יותר. וולומה, כשהיא מוזרקת ללחיים, יכולה לשמור על השפעותיה עד 24 חודשים, מה שמחייב זריקות עוקבות לתוצאות מתמשכות.

לפני ההליך, הרופא שלך יעריך את אזורי הפנים או השפתיים שלך ויקבע האם הם דורשים שיפור בקווים, במבנה ו/או בנפח. ניתן להשתמש בחומרים מרדימים מקומיים או בהזרקה לנוחות נוספת. חומצות היאלורוניות זמינות רבות הניתנות להזרקה מעורבבות עם לידוקאין, חומר הרדמה, כדי לשפר את נוחות המטופל במהלך ההליך.

טיפול בחומרי מילוי – למי הוא מתאים ?

בעוד שחומרי מילוי עור ידועים כחומרי "מילוי קמטים", הם יכולים לעשות הרבה יותר מסתם להחליק קמטים, למרות שהם מצוינים גם בזה! הנה כמה מהבעיות הנפוצות שחומרי מילוי עור יכולים לעזור איתן:

סיכונים ותופעות לוואי של חומצה היאלורונית 

תופעות לוואי שכיחות של הזרקת חומרי מילוי לעור:

תופעות לוואי פחות שכיחות של הזרקת חומרי מילוי לעור:

מחיר טיפול בחומצה היאלורונית

מחיר טיפול בחומצה היאלורונית בישראל נע בין 1,400 ל-1,800 ש"ח למזרק בודד. המחיר הסופי יכול להשתנות בהתאם לגורמים שונים, כגון:

האם טיפול בחומצה היאלורונית כואב?

מטופלים עשויים לדאוג מכאבים עם הזרקת חומרי מילוי של חומצה היאלורונית, אך ישנן אפשרויות יעילות שיעזרו למקסם את הנוחות. 

לעתים קרובות המטפלים מורחים משחות הרדמה מקומיות או נותנים זריקות הרדמה מקומיות כדי להרדים את אזור הטיפול. 

מוצרי מילוי חומצה היאלורונית רבים מכילים גם לידוקאין כדי להפחית אי נוחות במהלך ההליך. קרח יכול לעזור להקל על כל נפיחות או רגישות לפני ואחרי הזרקות.

עם אמצעי הזהירות והטכניקות הנכונות, חומרי מילוי חומצה היאלורונית לא חייבים להיות חוויה כואבת. המטופלים יכולים להישאר בנוחות לאורך כל התהליך לקבלת תוצאות מיטביות.

איך לבחור נכון את הרופא לטיפול בחומצה היאלורונית?

בחירת הרופא הנכון היא חיונית לטיפולי מילוי בטוחים ויעילים. התייחסי לבחירה זו באותה הקפדה כמו בחירת מנתח. למרות שאינם ניתוחיים, חומרי המילוי נותרים הליך רפואי הדורש הכשרה ומיומנות מיוחדים לתוצאות בעלות מראה טבעי. חפשו מטפל בעל ידע נרחב באנטומיה של הפנים, עין אסתטית ודיוק מנתח.

ודאן שלמטפל שלכם יש מומחיות מוכחת ברפואה קוסמטית וניסיון משמעותי בהזרקות חומרי מילוי. בקשו לראות תמונות לפני ואחרי של חולים בפועל. בצעי את המחקר שלך כדי למצוא את הספק הטוב ביותר לתוצאות טבעיות ויפות שתאהבי.

איך נראות ההכנות לטיפול חומצה היאלורונית

קודם מתחילים בייעוץ לפני הטיפול:

כהכנה לטיפול במילוי עורי, המנתח הקוסמטי שלכם יערוך ייעוץ לפני הטיפול. זה כרוך בהערכה של התלונה או השאיפה הספציפית שלכם ובדיקה יסודית של ההיסטוריה הרפואית. 

למרות הסיכונים הנמוכים בדרך כלל הקשורים לחומרי מילוי עוריים, חיוני לספק היסטוריה רפואית מקיפה לפני ביצוע טיפול. גורמים מסוימים, כגון אלרגיות, מצבי עור ונוירולוגיים, או תרופות, עשויים להוות סיכונים לבטיחותכם או להשפיע על תוצאות הטיפול.

לדוגמה, חשוב לחשוף אם השתמשתם ב-NSAIDs (תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות) כמו אספירין, איבופרופן או נפרוקסן, או אם את משתמשת במדללי דם. מידע כזה הוא חיוני, שכן השימוש בתרופות אלו יכול להגביר את הסבירות לחבלות, והמנתח הקוסמטי צריך לנקוט באמצעי זהירות מתאימים כדי להבטיח הליך בטוח ויעיל.

מה קורה בזמן הטיפול עצמו

רגע לפני הטיפול במילוי, האזור המיועד יעבור תהליך ניקוי יסודי, ואולי תקבלו הרדמה מקומית כדי להרדים את האזור לפני ההזרקה. 

מוצרי מילוי רבים משלבים גם לידוקאין, חומר הרדמה קל, שנועד למזער את אי הנוחות במהלך ואחרי ההליך. לאחר מכן, הרופא שלך יזריק בזהירות כמות מדויקת של חומר מילוי אסטרטגית מתחת לעור.

תזמון הופעת התוצאות משתנה בהתאם למוצר ולאזורים המטופלים, אך ברוב המקרים, אפשר להבחין בשיפורים מיידיים לאחר קבלת זריקות חומר מילוי. 

חלק מהאנשים עלולים לחוות חבורות ונפיחות קלות, שהן בדרך כלל זמניות ונוטות להתמעט במהלך הימים שלאחר הטיפול. בעוד שאתה יכול לחדש את הפעילות הרגילה שלך מיד לאחר ההליך, המנתח הקוסמטי שלך עשוי להמליץ ליטול יום חופש מפעילות גופנית או מפעילות מאומצת כאמצעי זהירות.

לכמה זמן חומצה היאלורונית נשארת?

משך ההשפעות של חומרי מילוי עוריים מושפע מגורמים כגון המוצר הספציפי בו נעשה שימוש, האזור המטופל ומאפייני המטופל האישי. באופן כללי, אורך החיים של חומר המילוי קשור לעיתים קרובות לצפיפות שלו ולעומק ההזרקה, אם כי קיימים חריגים.

 כדי לשמור על תוצאות, המנתח הקוסמטי שלך ימליץ על טיפולים תקופתיים, תוך התאמת הכמות והטכניקות לפי הצורך להשגת תוצאות מיטביות.

חומרי מילוי של חומצה היאלורונית , המומלצים בדרך כלל למטופלים לראשונה, הם זמניים יחסית, ונמשכים בדרך כלל בין 6 ל-18 חודשים. 

העמידות עשויה להשתנות בהתאם לאזור המטופל, כאשר הזרקות לשפתיים חוות תוחלת חיים מעט קצרה יותר בהשוואה לאלו שבקפלי האף. 

חומרי מילוי ספציפיים מסוג HA, כמו VOLUMA, מיועדים לאריכות ימים אך מומלצים בדרך כלל לאזורים ספציפיים כגון הלחיים.

חומרי מילוי סינתטיים נוטים להשפיע לאורך זמן מכיוון שהם אינם נספגים בגוף. אידיאלי עבור מטופלים מסוימים, בחירת חומרי מילוי סינתטיים כרוכה בהתחייבות לתוצאות שעלולות להימשך מספר שנים. חשוב לבחור רופא מנוסה ומוסמך שהגישה האסתטית שלו תואמת את ההעדפות שלך.

התייחסות למקרים מיוחדים בעת הטיפול

חומצה היאלורונית בזמן הריון: נכון לעכשיו, אין מספיק מידע מהימן כדי לקבוע את הבטיחות של שימוש בחומצה היאלורונית במהלך ההריון. כאמצעי זהירות, מומלץ לנקוט בהיסוס ולהימנע משימוש בו.

הנקה: באופן דומה, אין מספיק מידע אמין זמין כדי לוודא את בטיחות השימוש בחומצה היאלורונית בזמן הנקה. הנוכחות וההשפעה הפוטנציאלית של חומצה היאלורונית על חלב אם אינם ברורים. כדי להבטיח בטיחות, רצוי להימנע משימוש בחומצה היאלורונית בזמן הנקה.

טיפול בקרינה: הוספת חומצה היאלורונית לעור במהלך טיפול בקרינה עשויה להגביר את הסיכון לסיבוכים מסוימים בעור. אנשים העוברים טיפול בקרינה צריכים להימנע משימוש בחומצה היאלורונית על עורם.

התקשות העור ורקמות החיבור (סקלרודרמה): עבור אנשים עם סקלרודרמה, הוספת חומצה היאלורונית על העור עלולה להחמיר את כיבי העור. לכן, אם יש לך סקלרודרמה, מומלץ להימנע משימוש בחומצה היאלורונית על העור.

עד 3 הצעות מחיר ממיטב המומחים באזורכם ללא התחייבות