איזה חומצה היאלורונית הכי טובה – הטובים ביותר ל-2024

עולם הטיפוח האסתטי מוצף במוצרי חומצה היאלורונית, וכל אחד מבטיח תוצאות מופלאות. אז איך נדע לבחור את החומצה המתאימה ביותר עבורנו?

במאמר זה, נדון בסוגים השונים של חומצה היאלורונית, וננסה לעשות סדר בבלגן. נבין מהן ההבדלים ביניהם, איזה סוג מתאים לכל מטרה, ומה חשוב לקחת בחשבון לפני הרכישה.

סוגים השונים של חומצה היאלורונית – הטובים ביותר

פרמטר

רסטילן

ג'ובידרם

סטילאז'

פרופילו

רדיאס

יצרן Galderma, שוויץ Allergan, ארה"ב Vivacy, צרפת IBSA, שוויץ Merz, גרמניה
הרכב חומצה היאלורונית + לידוקאין (בחלק מהסוגים) חומצה היאלורונית + לידוקאין חומצה היאלורונית + נוגדי חמצון 100% חומצה היאלורונית חומצה היאלורונית + גבישי סידן
אורך חיי התוצאה 6-18 חודשים 9-12 חודשים 9-12 חודשים 6-9 חודשים 12-15 חודשים
תופעות לוואי שכיחות נפיחות, אדמומיות שטפי דם, גושים כאב, נפיחות גרד, אדמומיות נפיחות, כאב
כמות מזרקים נדרשת 1-2 1-3 1-2 2-4 1-2
אזורי טיפול מתאימים כל האזורים בפנים פנים, צוואר, ידיים קמטים, אנטי-אייג'ינג פנים, צוואר, מחשוף, ידיים כל האזורים למעט שפתיים
התוויות עיקריות מילוי והדגשת שפתיים ושאר אזורי פנים מילוי קמטים, הדגשת קווי מתאר, טיפול במחשוף וידיים מילוי קמטים וקמטוטים, טיפולי אנטי-אייג'ינג השבת מראה צעיר, מילוי קמטוטים, הענקת לחות, שיפור ייצור קולגן ואלסטין הענקת נפח, עידוד יצירת קולגן ואלסטין, החלקת קמטים
יתרונות ייחודיים מתאים לכל האזורים, בטיחות גבוהה, החומר המוביל לעיבוי שפתיים, מכיל לידוקאין מתמזג באופן טבעי ברקמת הפנים, מכיל לידוקאין, אישור FDA מכיל נוגדי חמצון המאריכים את חיי התוצאה, מתאים לאזורי קמטים מכיל רק חומצה היאלורונית ללא תוספים, מתאים לאזורים נרחבים משך תוצאה ארוך במיוחד, מתאים לאזורים נרחבים, תורם לייצור קולגן ואלסטין
חסרונות אפשריים עלול להיות יקר יותר, לא מומלץ להריון/הנקה עלול לדרוש יותר ממזרק אחד, לא מומלץ להריון/הנקה הפורמולה פחות מתאימה לעיבוי שפתיים מחיר גבוה יותר, לא מכיל חומר אלחוש לא מתאים לעיבוי שפתיים, עלול לגרום לנפיחות
מחיר (למזרק) 1,500-3,000 ש"ח 1,800-3,500 ש"ח 1,200-2,500 ש"ח 2,500-4,000 ש"ח 2,000-3,000 ש"ח

אז מה היא החומצה היאלורונית הכי טובה?

נכון לשנת 2024, נראה כי רסטילן (Restylane) וסדרת ג'ובידרם (Juvéderm) הם סוגי חומצה ההיאלורונית הנמצאים בשימוש הנרחב ביותר בקרב רופאים ומטופלים כאחד. הפופולריות שלהם נובעת ממספר גורמים מרכזיים:

  1. מגוון רחב של טיפולים אפשריים – הן רסטילן והן ג'ובידרם מתאימים לטיפול במגוון רחב של אזורים בפנים, כולל מילוי קמטים, עיבוי והדגשת שפתיים, מילוי נפח באזור הלחיים ועוד. הגמישות הזו מאפשרת התאמה אישית של הטיפול לצרכים הספציפיים של כל מטופל.
  2. בטיחות גבוהה ותופעות לוואי מינימליות – שני הסוגים עוברים בדיקות קפדניות ועומדים בתקנים מחמירים של איכות ובטיחות. הודות לפורמולות המתקדמות שלהם, תופעות הלוואי הן מינימליות ברוב המקרים, כאשר הנפוצות שבהן הן נפיחות ואדמומיות זמניות באזור הטיפול.
  3. אישורים רגולטוריים – הן רסטילן והן ג'ובידרם קיבלו את אישורי ה-FDA האמריקאי וה-CE האירופי, המעידים על עמידה בסטנדרטים הגבוהים ביותר של יעילות ובטיחות.
  4. תוצאות ארוכות טווח – שני הסוגים מספקים תוצאות הנמשכות זמן רב יחסית – בין 6 ל-18 חודשים עבור רסטילן, ובין 9 ל-12 חודשים עבור ג'ובידרם (בהתאם לסוג הספציפי ולאזור הטיפול). משך התוצאה הממושך מאפשר למטופלים ליהנות מהשיפור לאורך זמן מבלי להזדקק לטיפולי תחזוקה תכופים.
  5. שביעות רצון גבוהה – רופאים ומטופלים כאחד מדווחים על שביעות רצון גבוהה מאוד מהתוצאות המושגות באמצעות רסטילן וג'ובידרם. התוצאות הטבעיות והמראה המחודש והרענן תורמים להעדפת שני המותגים הללו על פני אחרים בשוק חומצות ההיאלורונית.

לסיכום, נראה כי בשנת 2024, רסטילן וג'ובידרם צפויים להמשיך ולהוביל את שוק הטיפולים האסתטיים בחומצה היאלורונית, הודות לשילוב של בטיחות, יעילות, מגוון אפשרויות טיפול ושביעות רצון גבוהה של הלקוחות.

איזה חומצה היאלורונית היא הכי יקרה?

מחיר פרופילו הוא כ-2,500-4,000 ש"ח למזרק

מבין הסוגים הנפוצים, פרופילו (Profhilo) נחשב לאחד היקרים יותר בהשוואה לאחרים. הסיבה לכך היא שחומצה היאלורונית היברידית משלבת שני סוגים של חומצה היאלורונית – חומצה היאלורונית מגובשת וחומצה היאלורונית לא מגובשת – מה שהופך אותה לעמידה יותר ובעלת אפקט מתמשך יותר.

עם זאת, חשוב לזכור כי המחיר הסופי תלוי גם בכמות המזרקים הדרושה לטיפול, כך שההבדל עשוי להצטמצם. בסופו של דבר, המחיר לא אמור להיות השיקול היחיד בבחירת סוג החומצה – יש להתחשב גם באיכות, בטיחות ומידת ההתאמה האישית.

ואיזו חומצה היאלורונית היא הכי זולה?

מחיר למזרק של סטילאז' הוא כ-1,200-2,500 ש"ח

סטילאז' (Stylage) נמצא בדרך כלל בצד הנמוך יותר של טווח המחירים. עם זאת, גם כאן חשוב להביא בחשבון את מספר המזרקים הדרוש והתאמה לצרכים האישיים. לעיתים, "חיסכון" במחיר עלול לבוא על חשבון האיכות או משך התוצאה.

מה הכי מומלץ לעיבוי שפתיים?

רסטילן (Restylane) נחשב לאחד המותגים המובילים והמומלצים ביותר לטיפולי עיבוי והדגשת שפתיים. הפורמולה שלו מותאמת במיוחד לאזור זה, מה שמאפשר השגת תוצאות טבעיות ומלאות מראה. גם חלק מסוגי ג'ובידרם (Juvéderm) מתאימים לטיפולי שפתיים, אך רסטילן נחשב לבחירה המועדפת.

איזו חומצה נותנת את התוצאה הכי ממושכת?

מבחינת אורך חיי התוצאה, רדיאס (Radiesse) מתהדר בתוצאות הנמשכות כ-12 עד 15 חודשים בממוצע, הארוך ביותר מבין הסוגים שסקרנו. אחריו ניצבים רסטילן עם 6-18 חודשים (תלוי בסוג הספציפי), וג'ובידרם עם 9-12 חודשים. חשוב לציין כי משך התוצאה תלוי גם בגורמים נוספים כמו אזור הטיפול, גיל המטופל וקצב חילוף החומרים האישי.

לסיכום,

לאחר סקירה מעמיקה של מגמות השוק ונתוני השימוש בחומצה היאלורונית, ניתן לומר בביטחון רב כי נכון לשנת 2024, שני סוגי החומצה ההיאלורונית הנמצאים בשימוש הנרחב ביותר הם רסטילן (Restylane) וג'ובידרם (Juvéderm).

למרות שסוגים אחרים כמו סטילאז' (Stylage), פרופילו (Profhilo) ורדיאס (Radiesse) גם נמצאים בשימוש נרחב ומציגים יתרונות ייחודיים, נראה כי נכון ל-2024 רסטילן וג'ובידרם הם עדיין "מלכי השוק" והבחירה המועדפת על רופאים ומטופלים ברחבי העולם. 

השילוב של מוניטין מוכח, בטיחות, תוצאות מרשימות ומגוון אפשרויות הטיפול הופך אותם לסוגי החומצה ההיאלורונית הפופולריים והנפוצים ביותר כיום.

עם זאת, חשוב לזכור כי הבחירה הסופית תמיד צריכה להתבסס על התייעצות עם רופא מומחה, שיוכל להתאים את סוג החומצה והטיפול הספציפי לצרכים, למאפיינים ולציפיות האישיות של כל מטופל ומטופלת.

Picture of סוקר רפואי: ד"ר יותם גינזבורג
סוקר רפואי: ד"ר יותם גינזבורג

ד"ר גינזבורג התמחה מספר שנים בכירורגיה בבי"ח, צבר נסיון ניתוחי ומיומנות כירורגית, והחליט לעבור ולהתמחות בתחום הרפואה האסתטית. בשנים האחרונות צבר ניסיון רב ברפואה האסתטית, עם אלפי לקוחות מרוצים מכל הארץ.

מה יש במדריך?
עד 3 הצעות מחיר ממיטב המומחים באזורכם ללא התחייבות